Dost bylo střelby ve školách! Trávník před americkým kongresem zaplavilo 14 000 dětských bot | Reflex.cz
nahoru

Dost bylo střelby ve školách! Trávník před americkým kongresem zaplavilo 14 000 dětských bot

Martin Bartkovský14. března 2018 • 16:38

Členové neziskové organizace Avaaz umístili na pozemek Kapitolu, ve kterém zasedá americký kongres, sedm tisíc párů dětských bot. Ty mají reprezentovat 7 000 dětí, které zemřely kvůli střelbě na školách od roku 2012, tedy od doby, kdy Adam Lanza zastřelil 20 studentů na základní škole Sandy Hook.

Celý protest má za cíl ukázat představitelům kongresu, jak moc je v USA potřebná reforma práva vlastnit a nosit zbraň. Debatu v posledních dnech rozvířila únorová střelba na střední škole v Parklandu v jižní Floridě, při které Nikolas Cruz zabil 17 svých spolužáků.  

17 mrtvých na Floridě. Vyloučený student si postavil žáky a učitele na chodbu, pak je …

Boty pochází nejen od dobrovolníků z celých Spojených států, ale hlavně od rodičů, kteří při školních střelbách přišli o své potomky. Ti společně s aktivisty z organizace Avaaz přišli před americký Kapitol osobně protestovat. Podle americké organizace CDC bylo v loňském roce následkem střelby v USA usmrceno 1 300 dětí.

„Dnes jsem cestoval do Washingtonu v synových botách, které měl na sobě v den, kdy ho ve škole zastřelili. Myslím, že celá dnešní akce vyšle další silný vzkaz vládě, že je potřeba s tím něco udělat. Boty symbolizují nejen naši bolest nad ztrátou milovaných dětí, ale i naději v lepší budoucnost, že nikdo další už nepůjde v jejich stopách,“ řekl Tom Mauser, jehož syn zemřel při střelbě na střední škole Columbine v roce 1999.

Co na protest říkáte? Měly by se zbraně v USA přísněji regulovat?

Dítě musí být u mámy a máma musí být v práci. Patři dvouleté děti do školek?
Rychlejší než mrknutí oka! Podívejte se, jak robot složí Rubikovu kostku za 380 milisekundKlíčová slova: USA, střelba, zbraně, škola, VIDEO


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější