Uber: Video ze smrtelné nehody auta bez řidiče s chodkyní | Reflex.cz
nahoru

Policie ukázala video smrtelné nehody samořídícího auta Uberu. Zachycuje srážku i výraz pasažérky

Martin Bartkovský22. března 2018 • 14:40
Policie zveřejnila záznam smrtelné nehody samořídícího auta. Video zachycuje srážku i výraz pasažérky
• video: 
Facebook.com/TempePolice

Policejní oddělení ve městě Tempe v americkém státu Arizona zveřejnilo videozáznam kontroverzní nehody, při které samořídící vůz alternativní taxislužby Uber srazil ženu, která přecházela ulici. Podle policie zatím stále probíhá vyšetřování a o jeho případných závěrech bude informovat. Podívejte se na video.

Na záznamu z nehody, která se stala 18. března, je patrné, že Elaine Herzbergová přecházela silnici mimo přechod na neosvětleném místě a náhle se zjevila před autem. Bezpečnostní systém tak neměl šanci zabránit nehodě, při které by i pro lidského řidiče bylo velmi obtížné reagovat včas.

Elektrické kamiony? Žádný problém! Elon Musk už je testuje v reálném provozu

Ve videu, které policie zveřejnila na svém Facebooku, je jak záznam z přední kamery, který zachycuje moment srážky, tak i pohled do interiéru vozidla, ve kterém je možné vidět pasažérku i její vyděšený výraz.

„Stalo se to hrozně rychle, auto ji zaznamenalo až na poslední chvíli,“ uvedl Rafaela Vasquezová, která v osudnou chvíli v autě seděla. I když záznam ženu zachycuje, že při jízdě nedávala pozor a nesledovala vozovku, na samotný průběh nehody to vliv nemělo. Šéfka místní policie Sylvia Moirová uvedla, že samořídící vůz není na vině, podle ní se nehodě nedalo zabránit. Ke kolizi by došlo, i kdyby auto řídil člověk, uvedla Moirová. „Předběžně mohu říct, že je nepravděpodobné, že za nehodu může společnost Uber nebo její pokusný samořídící vůz. Srážka byla nevyhnutelná,“ řekla tisku.

Co je Uber? Je to taxi? Proč proti němu protestují taxikáři a na čem se Uber dohodl s českou vládou? >>>

Šéf alternativní taxislužby: Stop stávkařům a podvodníkům v teplákách!
Z Národního divadla mě vyhodili, protože jsem Židovka, řekla Reflexu herečka Aťka …Klíčová slova: VIDEO, uber, nehoda, auto, auta, policie


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější