Zprávy
Teror v Bruselu

Sebevražedný atentát na bruselském letišti podnikli bratři

ČTK
23. března 201609:30
Sebevražedný atentát na bruselském letišti podnikli bratři
foto: ČTK

Dva sebevražední atentátníci, kteří podnikli úterní útok na bruselském letišti, byli bratři Khalid a Brahim El Bakraouiovi z belgické metropole. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na belgickou televizi RTBF. Policie je podle nejmenovaného zdroje RTBF znala kvůli jejich kriminální minulosti, ale až dosud nebyli spojováni s terorismem.

Útoky v Bruselu můžou a nemusejí souviset s Abdeslamem. Moc na tom nezáleží
Khalid pod falešným jménem pronajal byt v bruselské čtvrti Forest, kde policie při razii minulý týden zastřelila ozbrojeného muže, kterého později úřady identifikovaly jako Alžířana Mohameda Ben Caïda. Vyšetřovatelé nalezli na místě vlajku Islámského státu, útočnou pušku, roznětky a otisky prstů Salaha Abdeslama, považovaného za jednoho z hlavních strůjců loňských listopadových atentátů v Paříži, který byl zatčen o tři dny později.

Třetím útočníkem z bruselského letiště by mohl být 24letý Syřan Najim Laachraoui. Dnes o tom informovala belgická televize RTBF s odvoláním na své policejní zdroje. Třetí útočník se v odletové hale neodpálil a z terminálu odešel. Laachraouiho DNA byla nalezena na několika pásech s výbušninami při loňských útocích v Paříži, ale i na dalších nalezených náložích.

Teror v Evropě. Kdo za to může?
22. března 201616:02

Teror v Evropě. Kdo za to může?

Teror v Belgii: Vycházeli experti při vyhodnocování nebezpečí z nekvalitních analýz?

ČTK

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile