nahoru

Z loupeže 77 milionů korun u Slavkova jsou podezřelí tři bývalí policisté

ČTK, ref25. března 2015 • 12:06
Z loupeže 77 milionů korun, která se stala v srpnu 2006 u Slavkova u Brna (na snímku z 9. srpna 2006 kriminalisté ohledávají přepadený vůz bezpečnostní služby), jsou podezřelí tři bývalí policisté.
Z loupeže 77 milionů korun, která se stala v srpnu 2006 u Slavkova u Brna (na snímku z 9. srpna 2006 kriminalisté ohledávají přepadený vůz bezpečnostní služby), jsou podezřelí tři bývalí policisté.
• foto: 
ČTK

Z loupeže 77 milionů korun, která se stala v srpnu 2006 u Slavkova u Brna, jsou podezřelí tři bývalí policisté. Peníze uloupené z přepadeného vozu bezpečnostní služby se zatím nenašly. Jeden z bývalých policistů je navíc stíhaný za vraždu velitele přepadené dodávky, která se stala zřejmě v březnu 2010. Novinářům to dnes řekl ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta. Jde o jednu z největších loupeží v ČR.

Při loupeži přepadli 9. srpna 2006 vozidlo bezpečnostní služby Brink's C.L. tři muži oblečení v policejních uniformách. V autě jeli s penězi dva její pracovníci. Aby je přiměli otevřít vůz, útočníci na něj namířili ruční protitankovou střelu. Pak se lupiči zmocnili 77,140.000 korun a odjeli.

"Jednou z verzí je, že velitel vozu byl ve spojení s hlavním organizátorem loupeže. Nyní to prověřujeme," řekl Šlachta. V březnu 2010 bylo oznámeno zmizení velitele vozu. Jeho ostatky se našly minulý týden zahrabané na skládce u obce Drásov na Brněnsku. Totožnost mrtvého by měli potvrdit specialisté do tří týdnů testy DNA.

Spolu se třemi muži podezřelými z loupeže je stíhán i čtvrtý bývalý policista. Ten podle spisu pomáhal šéfovi gangu ukrýt ostatky zavražděného velitele vozu.

Organizátorovi loupeže hrozí za přepadení a vraždu výjimečný trest, tedy až doživotí. Dalším dva jeho údajní komplicové by mohli za mřížemi kvůli loupeži strávit až 15 let vězení. Bývalý policista, jenž pomáhal s ukrytím těla, je stíhán za nadržování, za které jej může poslat soud až na čtyři roky do vězení.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
22,160
29,410
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější