Volby 2018: Výsledky komunálních voleb online | Reflex.cz
nahoru

Výsledky voleb 2018: Komunální volby online

REDAKCE28. září 2018 • 21:12
Pražský magistrát (ilustrační foto)
Pražský magistrát (ilustrační foto)
• foto: 
Profimedia

Průběžné výsledky voleb do zastupitelstev měst a obcí můžete sledovat v sobotu 6. října po druhé hodině, kdy se zavírají volební místnosti, právě na tomto místě. Sčítání hlasů pro kandidáty, z nichž vzejdou primátoři a starostové, uvidíte v online grafech. V malých obcích budeme znát výsledky brzy, ve velkých městech se naopak sčítání protáhne na mnoho hodin, v těch největších městech budou kompletní výsledky vzhledem ke složitému přepočítávání hlasů na mandáty známy až v noci.

Důležitým tématem, které se váže ke komunálním volbám, je způsob volby starostů. Nejen prezident Miloš Zeman dlouhodobě podporuje přímou volbu. Jak se v Česku volí starostové a jaká jsou negativa přímé volby? Dočtete se ZDE.

Sčítání v některých městech komplikuje i fakt, že ve velkých městech se volí jak do zastupitelstva města, tak i do zastupitelstva městské části. Některé městské části jsou navíc před volbami rozděleny do speciálních volebních obvodů, takže lidé volí jen část zastupitelstva. Jak ve volbách fungují městské a volební obvody, se dozvíte ZDE.

Volby živě: Průběžné výsledky voleb, zajímavosti a komentovaný přímý přenos
10 nejděsivějších hororů první dekády 21. století. Nepropásli jste je?

REDAKCEVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější