Volby 2018: Výsledky komunálních voleb online | Reflex.cz
nahoru

Výsledky voleb 2018: Komunální volby online

REDAKCE28. září 2018 • 21:12
Pražský magistrát (ilustrační foto)
Pražský magistrát (ilustrační foto)
• foto: 
Profimedia

Průběžné výsledky voleb do zastupitelstev měst a obcí můžete sledovat v sobotu 6. října po druhé hodině, kdy se zavírají volební místnosti, právě na tomto místě. Sčítání hlasů pro kandidáty, z nichž vzejdou primátoři a starostové, uvidíte v online grafech. V malých obcích budeme znát výsledky brzy, ve velkých městech se naopak sčítání protáhne na mnoho hodin, v těch největších městech budou kompletní výsledky vzhledem ke složitému přepočítávání hlasů na mandáty známy až v noci.

Důležitým tématem, které se váže ke komunálním volbám, je způsob volby starostů. Nejen prezident Miloš Zeman dlouhodobě podporuje přímou volbu. Jak se v Česku volí starostové a jaká jsou negativa přímé volby? Dočtete se ZDE.

Sčítání v některých městech komplikuje i fakt, že ve velkých městech se volí jak do zastupitelstva města, tak i do zastupitelstva městské části. Některé městské části jsou navíc před volbami rozděleny do speciálních volebních obvodů, takže lidé volí jen část zastupitelstva. Jak ve volbách fungují městské a volební obvody, se dozvíte ZDE.

REDAKCEPrezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Elizabeth Warrenová Joe Biden Bernie Sanders Kamala Harrisová

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější