nahoru

Výsledky voleb 2018: Komunální volby online

REDAKCE28. září 2018 • 21:12
Pražský magistrát (ilustrační foto)
Pražský magistrát (ilustrační foto)
• foto: 
Profimedia

Průběžné výsledky voleb do zastupitelstev měst a obcí můžete sledovat v sobotu 6. října po druhé hodině, kdy se zavírají volební místnosti, právě na tomto místě. Sčítání hlasů pro kandidáty, z nichž vzejdou primátoři a starostové, uvidíte v online grafech. V malých obcích budeme znát výsledky brzy, ve velkých městech se naopak sčítání protáhne na mnoho hodin, v těch největších městech budou kompletní výsledky vzhledem ke složitému přepočítávání hlasů na mandáty známy až v noci.

Důležitým tématem, které se váže ke komunálním volbám, je způsob volby starostů. Nejen prezident Miloš Zeman dlouhodobě podporuje přímou volbu. Jak se v Česku volí starostové a jaká jsou negativa přímé volby? Dočtete se ZDE.

Sčítání v některých městech komplikuje i fakt, že ve velkých městech se volí jak do zastupitelstva města, tak i do zastupitelstva městské části. Některé městské části jsou navíc před volbami rozděleny do speciálních volebních obvodů, takže lidé volí jen část zastupitelstva. Jak ve volbách fungují městské a volební obvody, se dozvíte ZDE.

REDAKCEPrezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Joe Biden Termíny voleb

Americké prezidentské volby probíhají kvůli složitému systému po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začaly primárkami. Předvolební průzkumy ukazují, že Donald Trump to bude mít s obhajobou velmi těžké. Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku