Dorazil audit Babišova střetu zájmů. Ministerstvo obsah zatím tají | Reflex.cz
nahoru

Dorazil audit Babišova střetu zájmů. Ministerstvo obsah zatím tají

ČTK1. prosince 2019 • 20:08
Dorazil audit Babišova střetu zájmů. Ministerstvo obsah zatím tají
foto: ČTK/Kateřina Šulová

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) potvrdilo, že obdrželo auditní zprávu Evropské komise ohledně možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Z vyjádření ministerstva vyplývá, že dokument nyní nelze zveřejnit, protože nejde o finální verzi, řízení ještě trvá a Evropská komise žádá o důvěrné zacházení. Mluvčí MMR Vilém Frček dnes ČTK sdělil, že Česko má dva měsíce od obdržení české verze zprávy na vyjádření a případné vznesení připomínek.

Audit Evropské komise podle zdrojů týdeníku Respekt potvrdil, že Babiš je ve střetu zájmů a údajně porušuje české i evropské právo. Premiér to dnes znovu odmítl a trvá na tom, že žádný zákon neporušil.

"Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo auditní zprávu, s kterou se v pondělí seznámí odpovědní zaměstnanci. Evropská komise opět žádá o důvěrné zacházení s dokumentem, protože řízení stále trvá. Rozhodně nejde o finální podobu auditní zprávy," uvedl pro ČTK Frček. Českou odpověď včetně případných připomínek bude ministerstvo pro místní rozvoj připravovat ve spolupráci se všemi dotčenými resorty, dodal.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější