Prokuratura v Moskvě navrhla odebrat rodičům dítě za jejich účast na demonstracích | Reflex.cz
nahoru

Prokuratura v Moskvě navrhla odebrat rodičům dítě za jejich účast na demonstracích

ČTK6. srpna 2019 • 15:50
Policie v sobotu 27. 7. 2019 zatkla přes 560 účastníků nepovolené demonstrace u moskevské radnice.
Policie v sobotu 27. 7. 2019 zatkla přes 560 účastníků nepovolené demonstrace u moskevské radnice.
• foto: 
ČTK

Moskevská prokuratura navrhla odebrat rodičovská práva dvěma účastníkům nepovolené demonstrace v ruské metropoli z konce července. Důvodem je, že na ni přišli spolu s ročním dítětem. S odvoláním na sdělení prokuratury o tom dnes informovala agentura TASS. Při dvou protestech proti vyloučení části opozičních kandidátů z komunálních voleb bylo zatčeno dohromady přes 1800 lidí.

"V průběhu demonstrace předali malé dítě, jež bylo kvůli svému nízkému věku bezmocné, třetí osobě, což chlapce ohrozilo na zdraví i životě a způsobilo mu fyzickou i morální újmu," stojí v prohlášení prokuratury. "Tímto způsobem manželé zneužili svá rodičovská práva na úkor zájmů syna. Tento přečin posloužil žalobci jako důvod pro odebrání rodičovských práv."

Manželský pár se 27. července zúčastnil nepovolené demonstrace v hlavním městě Ruska, kterou svolala opozice kvůli vyloučení části kandidátů z komunálních voleb v Moskvě a na níž bylo zatčeno přes tisíc lidí. O týden později bylo na protestu zorganizovaném ze stejného důvodu zadrženo dalších více než 800 demonstrantů.

Prokuratura údajně prověřuje i další osoby, které přišly na obě manifestace společně s nezletilými dětmi.

Celkem už podle agentury TASS padlo v souvislosti s nepovolenými demonstracemi 109 trestů, soudy ale projednaly zatím jen polovinu případů. Dalším 400 lidem byly uloženy pokuty nebo obecně prospěšné práce. Organizátorům nepovolených demonstrací, které už údajně policie z velké většiny dopadla, hrozí tresty až patnáctiletého vězení.

ČTK


Klíčová slova: Rusko, Moskva, demonstrace, zprávy, dětiDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější