nahoru

Drony budou ve Finsku doručovat masové kuličky i limonády

Karel Kilián, vtm.zive.cz 25. května 2019 • 16:00
Wing už spustil testovací provoz doručování drony v Austrálii
Wing už spustil testovací provoz doručování drony v Austrálii
• foto: 
Živě.cz

Firma Wing, sesterská společnost Googlu pod záštitou Alphabetu, se oznámila svůj plán zahájit během „následujících týdnů“ v hlavním městě Finska pilotní provoz letecké dodávky potravin. Wing se řadu let zabývá doručováním zboží pomocí dronů. Jejich malá flotila by měla nosit masové kuličky, lasagne, čerstvé pečivo a další jídla.

Jako první budou moci pochutiny doručené leteckou cestou vyzkoušet obyvatelé nejlidnatější přímořské čtvrti Vuosaari ve východní části města. Wing zde uzavřel spolupráci s gurmánským potravinovým supermarketem Herkku Food Market a místní restaurací Cafe Monami. Podobná služba funguje od dubna v australském hlavním městě Canberra.

Největší výhodou doručování objednaného zboží touto cestou má být především rychlost. Dron, na rozdíl od kurýra, neuvázne v dopravní zácpě, nemusí řešit uzavírky, ani problémy s parkováním. Jeho cesta může být i kratší, neboť letí „vzdušnou čarou“ a může se pohybovat vyšší rychlostí než jakýkoli pozemní dopravní prostředek.

Zákazníci si budou moci objednat například „filmový balíček“, obsahující popcorn, sladkosti, limonádu a salát Caesar s kuřecím masem nebo dvě porce lasagní. Dodávky pomocí dronů budou typicky trvat asi deset minut. Kromě rychlosti jsou další výhodou nižší náklady než u běžných kurýrů.

Co drony unesou a jak rychle budou létat? A co přineslo testování v Austrálii? Dočtete si článek ZDE >>>

Karel Kilián, vtm.zive.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.