Itálií otřásá rozsáhlá korupční aféra, zatčeno bylo 43 lidí, včetně několika politiků z Berlusconiho strany | Reflex.cz
nahoru

Itálií otřásá rozsáhlá korupční aféra, zatčeno bylo 43 lidí, včetně několika politiků z Berlusconiho strany

ČTK7. května 2019 • 15:45
Korupční aféra přinesla i zatčení několika italských politiků.
Korupční aféra přinesla i zatčení několika italských politiků.
• foto: 
Shutterstock

Italská policie dnes kvůli vyšetřování rozsáhlého skandálu spojeného s korupcí, ilegálním financováním politických stran a praním špinavých peněz zatkla v Lombardii na severu země 43 lidí. Informovala o tom agentura ANSA. Mezi zatčenými jsou i známí politici ze strany expremiéra Silvia Berlusconiho Vzhůru, Itálie!. Celkem milánská prokuratura vyšetřuje 95 osob.

Policie zatkla například Pietra Tatarellu, který za Berlusconiho hnutí kandiduje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Obvinila ho z toho, že přijímal úplatky od podnikatelů, kterým pomáhal dostat se k veřejným zakázkám. Ze zakázek podle vyšetřovatelů profitovaly i podniky spojené s členy kalábrijské mafie 'Ndrangheta. V hledáčku policie je rovněž poslanec za hnutí Vzhůru, Itálie! Diego Sozzani.

Podle agentury APA se policisté zabývali také informacemi o tom, že se pachatelé neúspěšně pokusili uplatit současného guvernéra regionu Lombardie Attilia Fontanu, člena vládní strany Liga. On samotný však vyšetřován není.

Jak se islamistické organizace snažily ovlivnit italské volby
Lukáš Lhoťan 5. března 2018 • 16:22

Jak se islamistické organizace snažily ovlivnit italské volby

Nacistická chlouba Hindenburg shořela při přistání za 32 vteřin. Obří vzducholoď při…

ČTK


Klíčová slova: Itálie, korupce, berlusconi, zatýkání


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější