Jak se islamistické organizace snažily ovlivnit italské volby | Reflex.cz
nahoru

Jak se islamistické organizace snažily ovlivnit italské volby

Lukáš Lhoťan6. března 2018 • 07:20
Sicílie, Itálie: Muslimové se modlí
Sicílie, Itálie: Muslimové se modlí
• foto: 
ČTK/AP/Alessandro Fucarini

Právě proběhlé italské parlamentní volby byly v českém mediálním prostředí prezentovány jako souboj sil podporujících Evropskou unii se silami nacionalistů a populistů. Velmi výrazným tématem byl i nový nástup ostříleného italského politika a miliardáře Berlusconiho. Ale mimo pozornost českých médií zůstala dvě závažná témata, která mají celoevropský přesah a týkají se i nás v České republice.

Prvním tématem je snaha převážně levicových stran prosadit změnu zákona o občanství tak, aby bylo italské občanství automaticky přiděleno každé osobě, která se narodila na italské půdě, a to bez ohledu na to, zda jeho rodiče mají italské občanství nebo nikoli. Jde o tzv. zákon „ius soli“.

Zákon vehementně prosazují politici, kteří jsou organizováni ve skupině s názvem „Italové bez občanství“, již tvoří převážně levicoví politici a potomci imigrantů. Tato skupina se dle italského webu thelocal.it pokusila zákon protlačit již na sklonku loňského roku, aby o něm nerozhodoval nový italský parlament, kde se předpokládá nárůst poslanců za protiimigrantské strany a oslabení levice. Jenže se jim to nepodařilo.

Kdyby uspěli, italské občanství by tak automaticky získalo přibližně 800 000 dětí, jež nemají ani jednoho rodiče s italským občanstvím, ale žijí trvale v Itálii. V současné době mohou tyto děti o občanství požádat až po dosažení dospělosti, přičemž musejí žít v Itálii od narození. Nemají tedy na občanství automaticky nárok, ale pouze mají právo o něj požádat a musejí splnit stanovené podmínky.

Italské volby ONLINE: Poražena je stará levice i Berlusconi. Politickou mapu…

Levice a islamisté

Italské levici se v případě tohoto zákona dostalo i podpory ze strany islámských organizací a mešit z celé Itálie. Tím se dostáváme k druhému tématu, a to k politickým aktivitám islámských organizací, které v Itálii dlouhodobě podporují všechny snahy vedoucí k udržení masové migrace z Afriky a islámského světa a posilování politických práv těchto imigrantů.

Například italský pravicový web ilgiornale.it zveřejnil zprávu o akci středolevé Demokratické strany, která v islámském centru v italském Milánu horovala za účast muslimů ve volbách. Italský web zveřejnil fotografii z akce, na které sedí lokální politik Demokratické strany Pietro Bussolati vedle předního islamisty Sameha Meligy, který je členem islamistické organizace, kterou Spojené arabské emiráty považují za podporovatele terorismu.

Na zveřejněné fotografii je i žena v muslimském šátku, která směrem k publiku drží kopii volebního lístku. Na něm je ukázáno, jak správně volit. Na volebním lístku je znak Demokratické strany.

EU musí být radikální, islamisté nás honí po ulicích jako zajíce, říká velvyslanec …

Muslimové jako politická síla

Právě toto islámské centrum a lidé stojící v jeho pozadí v italské muslimské komunitě otevřeně propagují podporu politických stran, které prosazují zákony výhodné pro muslimy. Například italský web ilpopulista.it zveřejnil již v únoru 2018 zprávu o tom, že právě islámské centrum v Miláně ve svých tiskovinách určených pro muslimy otevřeně vyzývá muslimy mající volební právo, aby šli k volbám a hlasovali pro politiky a strany podporující zákon ius soli zmíněný na začátku tohoto článku.

Jak jsem si na webu islámského centra v Miláně ověřil, poslední tři čísla jejich časopisu „Il Messaggero dell'Islam“ obsahují články na téma politické podpory návrhu zákona ius soli.

Tento případ propojení aktivit italských levicových politických stran s aktivitami islamistických organizací a mešit ukazuje na rizika ovlivňování naší politiky jak na lokální národní úrovni, tak na celoevropské úrovni. Bohužel, v současné atmosféře mediální a společenské mánie z Ruska se rizikům islamismu věnuje minimální pozornost. Svůj vliv na celou věc může mít i fakt, že podpora masové migrace z Afriky a islámského světa je nejen jedním z hlavních programových cílů islamistů, ale i vedoucích představitelů Evropské unie, jak dokazuje ve své knize „Evropské rozpory ve světle migrace“ český europoslanec Jan Keller.

Nahá aktivistka z Femen překvapila italského expremiéra Berlusconiho při volbách stejně…
Muslimský učitel organizoval dětskou islámskou armádu. Měla zaútočit na Big Ben i…
I
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější