Na novináře Kuciaka a jeho partnerku střílel bývalý voják. Měl pověst člověka, který umí odstranit problém | Reflex.cz
nahoru

Na novináře Kuciaka a jeho partnerku střílel bývalý voják. Měl pověst člověka, který umí odstranit problém

ČTK22. dubna 2019 • 16:00
Vražda novináře Jána Kuciaka otřásla Slovenskem - ilustrační snímek
Vražda novináře Jána Kuciaka otřásla Slovenskem - ilustrační snímek
• foto: 
Reuters

Miroslav Marček, obviněný v případu vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, se dnes přiznal vyšetřovatelům, že na dvojici střílel právě on. Uvedla to slovenská veřejnoprávní rozhlasová a televizní stanice RTVS. Zároveň upozornila, že původně bývalý voják Marček v obvinění figuroval jako řidič, zatímco jako střelec byl označen jiný obviněný, Tomáš Szabó.

To, že se Marček při dnešním výslechu přiznal vyšetřovatelům z Národní kriminální agentury v Nitře, s odvoláním na nejmenovaný "dobře informovaný zdroj" napsal také server Aktuality.sk. Podle něj Marček a bývalý policejní vyšetřovatel Szabó jsou bratranci a měli pověst lidí, kteří dokážou odstranit problémy.

Oficiálně nebyly informace médií o nejnovějším vývoji Kuciakovy kauzy potvrzeny. Mluvčí speciální prokuratury Jana Tökölyová uvedla, že se v této etapě dokazování nemůže vyjádřit. Nevyjádřili se ani advokáti obviněných.

Poslance Feriho napadli dva muži, byl převezen do nemocnice
 

Denník N označil údajné Marčekovo přiznání za "překvapivý okamžik" v celém případu. "Vrahův řidič tvrdí, že vrahem je on," poznamenal deník na svém webu.

Sedmadvacetiletý Kuciak a jeho partnerka byli zavražděni loni v únoru ve svém domě v obci Veľká Mača u Trnavy. Kuciak se zabýval zejména podezřeními z údajných daňových podvodů, která se týkala lidí blízkých nejsilnější vládní straně Směr-sociální demokracie tehdejšího premiéra Roberta Fica.

Dvojí vražda otřásla Slovenskem; pod tlakem veřejnosti Fico odešel z čela kabinetu, zůstal však předsedou vládní strany.

Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů

Z vraždy Kuciaka a Kušnírové bylo obviněno pět lidi: Marček, Szabó, Alena Zsuzsová coby druhotná objednavatelka zločinu a Zoltán Andruskó coby zprostředkovatel. Z objednání vraždy novináře je obviněn kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který svou vinu podle svého obhájce nadále popírá. Andruskó podle dřívějších zpráv vypovídal, že střílel Szabó a Marček jej vezl, a pak s touto verzí policie pracovala.

Marčeka po pětihodinovém výslechu v Nitře policisté podle televize Joj převezli do obce Veľká Mača a Sládkovičova k dalším vyšetřovacím úkonům. Minulý týden byli policisté s Marčekem v Kolárově, kde prý Marček ukazoval, jak zde v prosinci 2016 on a Szabó zavraždili místního podnikatele Petra Molnára.

Babiš hovoří o spiknutí a politickém procesu proti němu, za své problémy si ale může sám
Zlo je v lidech, od holocaustu jsme se nezměnili. Masaryk tu zavedl zdrcující…

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Fámy, které cloumají státem, jsou nejriskantnějším nástrojem politiky
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná správa povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější