Na novináře Kuciaka a jeho partnerku střílel bývalý voják. Měl pověst člověka, který umí odstranit problém | Reflex.cz
nahoru

Na novináře Kuciaka a jeho partnerku střílel bývalý voják. Měl pověst člověka, který umí odstranit problém

ČTK22. dubna 2019 • 16:00
Vražda novináře Jána Kuciaka otřásla Slovenskem - ilustrační snímek
Vražda novináře Jána Kuciaka otřásla Slovenskem - ilustrační snímek
• foto: 
Reuters

Miroslav Marček, obviněný v případu vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, se dnes přiznal vyšetřovatelům, že na dvojici střílel právě on. Uvedla to slovenská veřejnoprávní rozhlasová a televizní stanice RTVS. Zároveň upozornila, že původně bývalý voják Marček v obvinění figuroval jako řidič, zatímco jako střelec byl označen jiný obviněný, Tomáš Szabó.

To, že se Marček při dnešním výslechu přiznal vyšetřovatelům z Národní kriminální agentury v Nitře, s odvoláním na nejmenovaný "dobře informovaný zdroj" napsal také server Aktuality.sk. Podle něj Marček a bývalý policejní vyšetřovatel Szabó jsou bratranci a měli pověst lidí, kteří dokážou odstranit problémy.

Oficiálně nebyly informace médií o nejnovějším vývoji Kuciakovy kauzy potvrzeny. Mluvčí speciální prokuratury Jana Tökölyová uvedla, že se v této etapě dokazování nemůže vyjádřit. Nevyjádřili se ani advokáti obviněných.

Poslance Feriho napadli dva muži, byl převezen do nemocnice
 

Denník N označil údajné Marčekovo přiznání za "překvapivý okamžik" v celém případu. "Vrahův řidič tvrdí, že vrahem je on," poznamenal deník na svém webu.

Sedmadvacetiletý Kuciak a jeho partnerka byli zavražděni loni v únoru ve svém domě v obci Veľká Mača u Trnavy. Kuciak se zabýval zejména podezřeními z údajných daňových podvodů, která se týkala lidí blízkých nejsilnější vládní straně Směr-sociální demokracie tehdejšího premiéra Roberta Fica.

Dvojí vražda otřásla Slovenskem; pod tlakem veřejnosti Fico odešel z čela kabinetu, zůstal však předsedou vládní strany.

Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů

Z vraždy Kuciaka a Kušnírové bylo obviněno pět lidi: Marček, Szabó, Alena Zsuzsová coby druhotná objednavatelka zločinu a Zoltán Andruskó coby zprostředkovatel. Z objednání vraždy novináře je obviněn kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který svou vinu podle svého obhájce nadále popírá. Andruskó podle dřívějších zpráv vypovídal, že střílel Szabó a Marček jej vezl, a pak s touto verzí policie pracovala.

Marčeka po pětihodinovém výslechu v Nitře policisté podle televize Joj převezli do obce Veľká Mača a Sládkovičova k dalším vyšetřovacím úkonům. Minulý týden byli policisté s Marčekem v Kolárově, kde prý Marček ukazoval, jak zde v prosinci 2016 on a Szabó zavraždili místního podnikatele Petra Molnára.

Babiš hovoří o spiknutí a politickém procesu proti němu, za své problémy si ale může sám
Zlo je v lidech, od holocaustu jsme se nezměnili. Masaryk tu zavedl zdrcující…

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější