nahoru

Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun

Clara Zangová 22. dubna 2019 • 11:00
Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun
foto: Pavla Černá/ČT

Po loňském kulatém výročí vstoupí tradiční charitativní sbírka Pomozte dětem již do jedenadvacátého ročníku. Slavnostním benefičním večerem provede Jolana Voldánová a vystoupí osobnosti jako Lucie Bílá, Miro Žbirka, Václav Noid Bárta nebo skupina Lake Malawi. Kuře se pokusí překonat hranici 10 milionů korun, přes kterou se přehouplo i loni. Přímý přenos benefice můžete sledovat o Velikonočním pondělí ve 21.20 na ČT.

Večer bude již tradičně patřit pěveckým osobnostem, letošní sbírka však bude netradiční v tom, že si hudebníci zazpívají duety s dětmi, kterým charitativní program ostatně bude patřit. „Byla jsem letos opět oslovena produkcí, a moc se mi líbí nápad duetů s dětmi. Původně jsem nechtěla být na Velikonoční pondělí v Praze, ale rozmyslela jsem si to, a účast přislíbila, přemluvila dceru mé kamarádky, a už máme spolu písničku nazkoušenou,“ říká o novince Bára Basiková.

Kromě Basikové ve dvojici s dětským zpěvákem vystoupí ještě Lucie Bílá, Miro Žbirka nebo Václav Noid Bárta. Zahraje také supina Lake Malawi. Medailonky připraví herec Zděnek Godla, který se proslavil seriálem Most!, patronka sbírky Marie Doležalová nebo moderátorka Bára Černošková.

Nejstarší česká sbírka pod křídly kuřete

Sbírka pro znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let Pomozte dětem je společným projektem České televize a nadace rozvoje občanské společnosti. Pod křídly žlutého kuřete se na obrazovkách ČT objevuje nepřetržitě už 20 let, a za tu dobu se podařilo vybrat 230 milionů korun. Charitativní večer je spjat s Velikonoci, veřejná sbírka však probíhá celoročně.

Projekt pomozte dětem je spolu s Adventními koncerty nejstarší beneficí v ČR vůbec. Nejen díky tomu patří mezi nejdůvěryhodnější veřejné sbírky. Česká televize pravidelně informuje o tom, jak konkrétně byly dary využity a prezentuje vybrané projekty, které díky nim mohla podpořit.

„Projekt znám od samého počátku. Za ty roky mám k němu velikou vnitřní důvěru. Jsem si jistá tím, že peníze, které se vyberou, jdou tam, kam patří. Neznám jiný sbírkový projekt, který by měl tak propracovaný systém přidělování prostředků, které se získají. Díky tomu, že můžeme sledovat, kde konkrétně peníze pomáhají, vidím, že se peníze dostávají na místa, kam patří,“ myslí si moderátorka ČT a dlouholetá tvář sbírky Alena Zárybnická.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.