Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun | Reflex.cz
nahoru

Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun

Clara Zangová22. dubna 2019 • 11:00
Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun
foto: Pavla Černá/ČT

Po loňském kulatém výročí vstoupí tradiční charitativní sbírka Pomozte dětem již do jedenadvacátého ročníku. Slavnostním benefičním večerem provede Jolana Voldánová a vystoupí osobnosti jako Lucie Bílá, Miro Žbirka, Václav Noid Bárta nebo skupina Lake Malawi. Kuře se pokusí překonat hranici 10 milionů korun, přes kterou se přehouplo i loni. Přímý přenos benefice můžete sledovat o Velikonočním pondělí ve 21.20 na ČT.

Večer bude již tradičně patřit pěveckým osobnostem, letošní sbírka však bude netradiční v tom, že si hudebníci zazpívají duety s dětmi, kterým charitativní program ostatně bude patřit. „Byla jsem letos opět oslovena produkcí, a moc se mi líbí nápad duetů s dětmi. Původně jsem nechtěla být na Velikonoční pondělí v Praze, ale rozmyslela jsem si to, a účast přislíbila, přemluvila dceru mé kamarádky, a už máme spolu písničku nazkoušenou,“ říká o novince Bára Basiková.

Kromě Basikové ve dvojici s dětským zpěvákem vystoupí ještě Lucie Bílá, Miro Žbirka nebo Václav Noid Bárta. Zahraje také supina Lake Malawi. Medailonky připraví herec Zděnek Godla, který se proslavil seriálem Most!, patronka sbírky Marie Doležalová nebo moderátorka Bára Černošková.

Vejdumky, vejdunky, vejfuky aneb Co Češi dělají o Velikonocích. Víte, jaký je původ…

Nejstarší česká sbírka pod křídly kuřete

Sbírka pro znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let Pomozte dětem je společným projektem České televize a nadace rozvoje občanské společnosti. Pod křídly žlutého kuřete se na obrazovkách ČT objevuje nepřetržitě už 20 let, a za tu dobu se podařilo vybrat 230 milionů korun. Charitativní večer je spjat s Velikonoci, veřejná sbírka však probíhá celoročně.

Projekt pomozte dětem je spolu s Adventními koncerty nejstarší beneficí v ČR vůbec. Nejen díky tomu patří mezi nejdůvěryhodnější veřejné sbírky. Česká televize pravidelně informuje o tom, jak konkrétně byly dary využity a prezentuje vybrané projekty, které díky nim mohla podpořit.

„Projekt znám od samého počátku. Za ty roky mám k němu velikou vnitřní důvěru. Jsem si jistá tím, že peníze, které se vyberou, jdou tam, kam patří. Neznám jiný sbírkový projekt, který by měl tak propracovaný systém přidělování prostředků, které se získají. Díky tomu, že můžeme sledovat, kde konkrétně peníze pomáhají, vidím, že se peníze dostávají na místa, kam patří,“ myslí si moderátorka ČT a dlouholetá tvář sbírky Alena Zárybnická.

Na pražském Metronome Festivalu vyvrcholí finále projektu Czeching Radia Wave
Velikonoční neděle v Norsku: Vraždy a zločin, kam se podíváš
Radka Typltová 21. dubna 2019 • 12:18

Velikonoční neděle v Norsku: Vraždy a zločin, kam se podíváš
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější