Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun | Reflex.cz
nahoru

Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun

Clara Zangová22. dubna 2019 • 11:00
Zdeněk Godla nebo Bára Basiková pro Kuře. Velikonoční Pomozte dětem zaútočí na hranici 10 milionů korun
foto: Pavla Černá/ČT

Po loňském kulatém výročí vstoupí tradiční charitativní sbírka Pomozte dětem již do jedenadvacátého ročníku. Slavnostním benefičním večerem provede Jolana Voldánová a vystoupí osobnosti jako Lucie Bílá, Miro Žbirka, Václav Noid Bárta nebo skupina Lake Malawi. Kuře se pokusí překonat hranici 10 milionů korun, přes kterou se přehouplo i loni. Přímý přenos benefice můžete sledovat o Velikonočním pondělí ve 21.20 na ČT.

Večer bude již tradičně patřit pěveckým osobnostem, letošní sbírka však bude netradiční v tom, že si hudebníci zazpívají duety s dětmi, kterým charitativní program ostatně bude patřit. „Byla jsem letos opět oslovena produkcí, a moc se mi líbí nápad duetů s dětmi. Původně jsem nechtěla být na Velikonoční pondělí v Praze, ale rozmyslela jsem si to, a účast přislíbila, přemluvila dceru mé kamarádky, a už máme spolu písničku nazkoušenou,“ říká o novince Bára Basiková.

Kromě Basikové ve dvojici s dětským zpěvákem vystoupí ještě Lucie Bílá, Miro Žbirka nebo Václav Noid Bárta. Zahraje také supina Lake Malawi. Medailonky připraví herec Zděnek Godla, který se proslavil seriálem Most!, patronka sbírky Marie Doležalová nebo moderátorka Bára Černošková.

Vejdumky, vejdunky, vejfuky aneb Co Češi dělají o Velikonocích. Víte, jaký je původ…

Nejstarší česká sbírka pod křídly kuřete

Sbírka pro znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let Pomozte dětem je společným projektem České televize a nadace rozvoje občanské společnosti. Pod křídly žlutého kuřete se na obrazovkách ČT objevuje nepřetržitě už 20 let, a za tu dobu se podařilo vybrat 230 milionů korun. Charitativní večer je spjat s Velikonoci, veřejná sbírka však probíhá celoročně.

Projekt pomozte dětem je spolu s Adventními koncerty nejstarší beneficí v ČR vůbec. Nejen díky tomu patří mezi nejdůvěryhodnější veřejné sbírky. Česká televize pravidelně informuje o tom, jak konkrétně byly dary využity a prezentuje vybrané projekty, které díky nim mohla podpořit.

„Projekt znám od samého počátku. Za ty roky mám k němu velikou vnitřní důvěru. Jsem si jistá tím, že peníze, které se vyberou, jdou tam, kam patří. Neznám jiný sbírkový projekt, který by měl tak propracovaný systém přidělování prostředků, které se získají. Díky tomu, že můžeme sledovat, kde konkrétně peníze pomáhají, vidím, že se peníze dostávají na místa, kam patří,“ myslí si moderátorka ČT a dlouholetá tvář sbírky Alena Zárybnická.

Na pražském Metronome Festivalu vyvrcholí finále projektu Czeching Radia Wave
Velikonoční neděle v Norsku: Vraždy a zločin, kam se podíváš
Radka Typltová 21. dubna 2019 • 12:18

Velikonoční neděle v Norsku: Vraždy a zločin, kam se podíváš
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější