Kvůli večírku ve Sněmovně vyzývá opozice šéfa Sněmovny Vondráčka z ANO k rezignaci | Reflex.cz
nahoru

Kvůli večírku ve Sněmovně vyzývá opozice šéfa Sněmovny Vondráčka z ANO k rezignaci

ČTK7. března 2019 • 13:55
Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) za předsednickým pultíkem většinou mluví, občas na něm ale hraje na kytaru.
Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) za předsednickým pultíkem většinou mluví, občas na něm ale hraje na kytaru.
• foto: 
Foto Blesk - Karel Kopáč

Opoziční poslanci kritizují předsedu dolní komory a místopředsedu hnutí ANO Radka Vondráčka kvůli večírku v Poslanecké sněmovně, o kterém dnes informoval server Seznam Zprávy. Vondráček v roce 2017 na předsednickém pultu hrál na kytaru a zpíval. Podle Miroslavy Němcové (ODS) je jedinou možnou reakcí Vondráčkova rezignace, na tiskové konferenci jej ke stejnému kroku vyzval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Vyjádření předsedy Sněmovny ČTK shání.

Vondráček serveru Seznam Zprávy řekl, že to sálu prospělo a že by rád v budoucnu nějaké hudební vystoupení zopakoval. Nepovažuje to za zneuctění Parlamentu, naopak se po zhlédnutí fotografií k události hrdě přihlásil. Upozornil také, že v té době ještě nebyl předsedou Sněmovny. Na večírku, který se podle Vondráčka konal v říjnu 2017, kdy hnutí ANO zvítězilo v parlamentních volbách, zahrál společně s poslancem Miloslavem Janulíkem (ANO).

Pospíšil: "Absolutní neúcta k ústavním institucím."

"Zveřejněné fotografie z mejdanu ANO ve Sněmovně jsou projevem neúcty k historickému a památkově chráněnému prostoru, kde se odehrávaly mimořádné události naší historie. Fotografie a následná reakce předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka ilustrují aroganci, zpupnost a nepochopení povinností jednoho z nejvyšších ústavních představitelů naší země," napsala v tiskovém vyjádření Němcová. "Neznám zemi, kde by něco podobného bylo možné. Jedinou možnou reakcí je rezignace předsedy Sněmovny na svou funkci," doplnila.

Zemana za sto let doceníme jako velikána, Čapí hnízdo dopadne pro Babiše dobře, říká…

Vondráčka k odstoupení vyzval také předseda TOP 09 Pospíšil. "Poskakující poslanci hnutí ANO po předsednické lavici Poslanecké sněmovny je absolutní neúcta k ústavním institucím. Jako politik se stydím a za tyhle nechutné papaláše se omlouvám," napsal. Na tiskové konferenci poznamenal, že by Vondráček měl vyvodit politické důsledky a odstoupit. Jeho chování je podle Pospíšila mimořádně nedůstojné. TOP 09 bude podle předsedy s dalšími stranami navrhovat, aby se Sněmovna kauze mimořádně věnovala.

Bartošek: "Chování bolševiků po dobytí Zimního paláce."

Pospíšilova stranická kolegyně Markéta Pekarová Adamová na Twitteru k události napsala, že by byla ve většině vyspělých zemí důvodem k odstoupení. "U nás se pan Vondráček ani neomluvil, naopak se k tomu poměrně hrdě hlásí a přijde mu to normální," dodala. Novinářům později řekla, že by se k situaci mělo postavit čelem hnutí ANO, když Vondráček nedokáže vyvodit osobní odpovědnost.

"Někomu to možná přijde úsměvné. Mně symbolické pro vládu ANO. Arogance moci. 'My můžeme všechno. A ještě se za to nestydíme.' Umíte si tohle představit v jakékoliv civilizované zemi?" uvedl na Twitteru první místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Šéf lidoveckých poslanců Jan Bartošek na Twitteru poznamenal: "Takto se chovali bolševici po dobytí Zimního paláce."

Kuberova moralitka a Vondráček jako novodobý Husák
Bohumil Pečinka 1. ledna 2019 • 14:40

Kuberova moralitka a Vondráček jako novodobý Husák

Člověk s alternativní barvou pleti, už ne černoch. EU vydala závazný manuál korektnosti

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější