nahoru

Police zasahuje na radnici v Brně-střed, úřad zůstane uzavřený po celý den

ČTK 7. března 2019 • 09:40
Police zasahuje na radnici v Brně-střed, úřad zůstane uzavřený po celý den
foto: Pro Blesk: Michal Doležel / Blesk

Na radnici městské části Brno-střed zasahuje policie, úřad bude celý den pro veřejnost uzavřený. Důvody zásahu nejsou známy, řekla ČTK mluvčí radnice Kateřina Dobešová.

Na radnici městské části Brno-střed zasahuje policie, úřad bude celý den pro veřejnost uzavřený. Důvody zásahu nejsou známy, řekla ČTK mluvčí radnice Kateřina Dobešová. Na úřadu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

"S policií spolupracuje tajemník úřadu, bližší informace nemám," řekla Dobešová. Doplnila, že zaměstnanci kvůli zásahu policie nepracují. Úřad bude uzavřený po celý dnešní den.

Důvody zásahu nejsou zřejmé, zásah by se ale měl týkat úřadu, nikoli politiků. "Ráno jsme jen dostali avízo, že úřad bude uzavřený, čekáme na další zprávy. Na úřadě by měl být podle mých informací pouze tajemník," řekla ČTK místostarostka radnice Michaela Dumbrovská (KDU-ČSL).

Úřad je podle zpravodaje ČTK, který je na místě, uzavřený z obou stran, vchod hlídají policisté. "Dnes provádíme úkony trestního řízení ve dvou samostatných věcech, mimo jiné i v Brně," řekl ČTK mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. NCOZ dnes zasahuje také v sídle společnosti Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. Prohledává také byt generálního ředitele firmy Karla Feixe.

 

ČTK


Diskuse ke článku