Najděte, co všechno má Putin! Rozvědky USA mají vypátrat majetek ruského prezidenta | Reflex.cz
nahoru

Najděte, co všechno má Putin! Rozvědky USA mají vypátrat majetek ruského prezidenta

ČTK28. února 2019 • 11:50
Vladimir Putin
Vladimir Putin
• foto: 
Reuters

Dvě poslankyně americké Sněmovny reprezentantů navrhly zákon zavazující výzvědné služby USA, aby shromažďovaly informace o majetkových poměrech ruského prezidenta Vladimira Putina a poskytovaly je Kongresu. Poslankyně to oznámily na svých webových stránkách. Kreml dnes v reakci uvedl, že podobné "křeče" nelze brát vážně.

Demokratická poslankyně Val Demingsová a její republikánská kolegyně Elise Stefaniková chtějí dosáhnout toho, aby Kongres byl informován o finančních aktivech a "tajných sítích" Putina a jeho spojenců. "Putin a jeho političtí spojenci chtějí oslabit demokracii v celém světě tím, že neetickými prostředky prosazují svou politickou kontrolu," píše se v návrhu zákona, který kremelského šéfa a jeho spolupracovníky označuje za "hanebné politické hráče".

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov dnes iniciativu amerických poslankyň označil za jednu z "rusofobních křečí", které v Kremlu berou ironicky. "Sotva to lze brát vážně," poznamenal mluvčí.

Amerika dává na armádu 10krát více než Rusko, Putin musí navzdory siláckým slovům škrtat

Podle zatím posledního oficiálního výkazu o Putinových příjmech si prezident mezi lety 2011 až 2017 vydělal přes 56 milionů rublů (asi 19 milionů Kč) a na třinácti bankovních kontech má uloženo skoro 14 milionů rublů. Příjmy hlavy státu tvořil prezidentský plat, úroky z bankovních vkladů a vojenská penze, kterou Putin pobírá jako bývalý příslušník sovětské tajné služby KGB. Prezident vlastní v Petrohradě a Moskvě dva byty o velikosti 77 a 154 čtverečních metrů a tři vozy.

Ruská opozice, zejména Fond boje s korupcí politika Alexeje Navalného, ale občas publikuje údaje, které úřední výkazy zpochybňují. Navalnyj tvrdí, že majetek nejvlivnějších ruských politiků je zapsán na cizí osoby, aby zůstal skryt zrakům veřejnosti. Souhrnný majetek Putinových příbuzných a blízkých se odhaduje na téměř 24 miliard dolarů (540 miliard Kč).

Putin ve Venezuele riskuje obří prohru na mezinárodní scéně. Rusko mají spasit fake news
Kalenský: Zeman je dar z nebes a oddaně slouží, Rusko našlo naše slabé místo, média…

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,070
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější