Vraždu Kuciaka a jeho snoubenky si měl objednat nechvalně proslulý podnikatel: Kdo vlastně je Marián Kočner?

Vraždu Kuciaka a jeho snoubenky si měl objednat nechvalně proslulý podnikatel: Kdo vlastně je Marián Kočner? Zdroj: archiv Blesku

Jste zlý člověk, začnu se zajímat o vaši rodinu, vyhrožoval podnikatel zavražděnému Kuciakovi

Redakce slovenského webu Aktuality.sk zveřejnila na výročí úmrtí jejich kolegy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové telefonát, ve kterém zavražděnému novináři vyhrožuje kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner. Celý telefonát si můžete přehrát v článku.

„Jste zlý a někdo vás úkoluje. Teď se i já začnu věnovat vám, vaší rodině,“ vyhrožuje Jánu Kuciakovi v archivním telefonátu slovenský podnikatel Marian Kočner. Bylo to pouze pár měsíců před novinářovou vraždou v jeho domě ve Velké Mače. Kuciak dlouhodobě upozorňoval na nekalé praktiky tohoto podnikatele ve svých článcích. Po tomto telefonátu dokonce podal na Kočnera trestní oznámení, ani po 44 dnech však nebyl případ přidělen konkrétnímu policistovi a generální prokuratura případ odložila.

Pusťte si celý telefonát mezi Kuciakem a Kočnerem:

Slovenská policie loni na podzim při vyšetřování vraždy Kuciaka a jeho partnerky zadržela a následně obvinila čtyři osoby. Mezi nimi je podle dostupných informací střelec a také druhotná objednavatelka vraždy. Slovenská média dříve tvrdila, že podezřelý z objednávky Kuciakovy smrti je kontroverzní podnikatel Marian Kočner, který je vazbě kvůli jinému případu.