Vánoční trolení Donalda Trumpa: Ty v sedmi ještě věříš v Santu? Vždyť to není podstatné! | Reflex.cz
nahoru

Vánoční trolení Donalda Trumpa: Ty v sedmi ještě věříš v Santu? Vždyť to není podstatné!

Johana Kudrnová25. prosince 2018 • 15:30
Část štědrého večera strávili manželé Trumpovi tefonováním s americkými dětmi.
Část štědrého večera strávili manželé Trumpovi tefonováním s americkými dětmi.
• foto: 
Twitter

Americký prezident Donald Trump se spolu se svou manželkou zapojili do každoroční akce organizované Severoamerickým velitelstvím protivzdušné obrany (NORAD). Prezidentský pár tak část štědrého večera strávil přijímáním hovorů od amerických dětí, které se ptali, kde zrovna se nachází Santa Claus. Zatímco první dáma dětem referovala, že je právě nad Saharou a do Ameriky s dárky doletí včas, Donald Trump zvolil méně ortodoxní přístup.

Kamery v Bílém domě zachytily konverzaci Trumpa se sedmiletým chlapcem Colemanem. Na dotaz, nad územím které země Santa právě prolétá, prezident opáčil: „Ty ještě pořád věříš v Santu?“ Po krátké odmlce dodal: „Protože v sedmi už to prostě není podstatné, ne? Hlavně si to musíš užít.“

Melania Trumpová se držela tradičního přístupu a dětem vykládala, že Santa prolétá nad Saharou, ale že se nemusí obávat, protože do Ameriky stihne s jejich dárky doletět včas. Po skončení akce se dala slyšet, že se pro ni vánoční hovory s dětmi stávají oblíbenou tradicí.

Pašeráci migrantů prodávají děti na orgány, tisíce českých ilegálů žije ve strachu,…

Program „NORAD hledá Santu“ má své kořeny v roce 1948, kdy letectvo Spojených států vydalo 24. prosince komuniké, ve kterém stálo, že „radary na severu zachytily ve výšce 4 300 metrů neidentifikované sáně tažené osmi soby“. Spřežení mířilo na jih.

Během 50. let pak vládní agentury vysílaly do éteru během Vánoc podobné zprávy v různých podobách. V roce 1981 pak byla zřízena první linka, kam lidé volali, aby se o pohybu hlavního strůjce vánočního šílenství mohli informovat přímo.

Dnes program spoléhá především na pomoc dobrovolníků, kteří 24. a 25. prosince obdrží na 70 tisíc telefonátů z celého světa a odpoví na 12 tisíc emailů. Přes 20 miliónů lidí navštíví každoročně také web NORAD hledá Santu.

Příležitost k pozitivní publicitě si nenechávají ujít ani američtí prezidenti. Zdá se však, že Donald Trump nehodlá jít ve šlépějích svých předchůdců ani pokud jde o nekomplikované těšení se z Vánoc.

Viliam Buchert: Evropa postrádá alfa samce či alfa samici typu Trumpa, Putina nebo…
Interpol varuje před novou vlnou terorismu v Evropě, Islámský stát zde působí v podzemí
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější