nahoru

V Písnici u Prahy hoří sklad. Kouř je vidět kilometry daleko. Zásah stovky hasičů potrvá hodiny

ČTK4. prosince 2018 • 15:21
V Písnici u Prahy hoří sklad. Kouř je vidět kilometry daleko. Zásah stovky hasičů potrvá hodiny
foto: ČTK

Hasiči bojují s rozsáhlým požárem plechové haly v pražské Písnici. V Pramenné ulici začal po poledni hořet sklad obuvi a oblečení na ploše zhruba padesát krát sto metrů. Na místě zasahuje devět profesionálních a osm dobrovolných jednotek hasičů, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Záchranáři ani hasiči nemají informace o zraněných. Policisté uzavřeli okolní ulice a evakuují osoby z přilehlých budov, lidé by se místu měli vyhnout. 

Na místo dorazili záchranáři se speciálním vozem Atego pro mimořádné situace, ale nemají informace, že by se při požáru někdo zranil, popálil nebo nadýchal kouře, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. "Zatím se nám nedaří zastavit šíření požáru, snažíme se, aby se oheň nerozšířil na sousední haly," řekl ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka.

Starosta Libuše a Písnice Jiří Koubek (TOP 09) zatím nedostal od krizového štábu magistrátu pokyn, aby obyvatelé nevětrali. "Udělali jsme nějaká drobná opatření v rámci školy a školky. Pozavírala se okna," uvedl na dotaz ČTK. Fouká vítr od západu a oblak kouře jde směrem z Prahy na Vestec a Jesenici, dodal.

Kouř je vidět kilometry daleko

Původně vyrazily na místo čtyři jednotky hasičů, později byly na místo povolány další posily. "Poplach byl vyhlášen i jednotkám dobrovolných hasičů a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu," uvedl Kavka. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Hustý černý kouř z hořícího skladu je vidět kilometry daleko, lidé ho zaznamenali i v centru hlavního města. Doprava v okolí požáru je komplikovaná, policisté vyzvali řidiče, aby se místu vyhnuli. "Nevjíždějte prosím do ulic Videňská, Kunratická spojka a dalších přilehlých komunikací. Tyto silnice jsou uzavřené a policisté zde zajišťují příjezdové trasy pro hasební techniku," informovali policisté na twitteru. Na Vídeňské, Kunratické spojce i v okolí obou frekventovaných ulic je výrazně omezen také provoz příměstských autobusů, některé jezdí odklonem, další nabírají velké zpoždění.

ČTK


Klíčová slova: požár, Praha, hasičiDiskuse ke článku