nahoru

Indonésie hlásí už 832 potvrzených mrtvých po zemětřesení a cunami. Číslo zdaleka není konečné

ČTK 30. září 2018 • 09:37
Zkáza na indonéském ostrově Sulawesi: Zasáhlo jej zemětřesení a následná tsunami
Zkáza na indonéském ostrově Sulawesi: Zasáhlo jej zemětřesení a následná tsunami
• foto: 
ČTK

Páteční zemětřesení a přívalová vlna cunami, které v pátek zasáhly indonéský ostrov Sulawesi, má již 832 obětí na životech. V nedělní nové bilanci to oznámila indonéská národní agentura pro řešení krizových situací. Dosud se uváděl zhruba poloviční počet potvrzených obětí.

Nejpostiženější jsou města Palu a Donggala, jež jsou domovem 600 000 lidí. Podle mluvčího indonéské agentury Sutopa Purwoa Nugrohoa zůstává stále mnoho lidí pod troskami zřícených domů.

Nejsilnější ze tří hlavních otřesů mělo v pátek sílu 7,5 stupně. Následná cunami dosáhla až tří metrů a smetla pobřežní oblasti. Indonéští novináři, kteří jsou na místě, tvrdí, že všude kolem nich leží lidská těla.

Červený kříž odhaduje, že páteční katastrofa se týká až 1,6 milionu lidí. Velké obavy panují v případě Donggaly, která je odříznutá od proudu a komunikačních kanálů a rozsah škod tam stále není jasný.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.