Neuvěřitelné. Drogový tunel vedl pod americko-mexickou hranicí, z KFC se kokain dostal do obýváku v Mexiku | Reflex.cz
nahoru

Neuvěřitelné. Drogový tunel vedl pod americko-mexickou hranicí, z KFC se kokain dostal do obýváku v Mexiku

Tereza Stonišová25. srpna 2018 • 16:30
Neuvěřitelné. Drogový tunel vedl pod americko-mexickou hranicí, z KFC se kokain dostal do obýváku v Mexiku
foto: Homeland Security Investigations

Americké úřady před dvěma dny oznámily, že protidrogový vyšetřovací útvar objevil tajný tunel pašeráků drog. To není až tak neobvyklé, podzemní tunely jsou v tomto druhu kriminality poměrně častým jevem. Už méně běžné však je, když takový tunel vede z fastfoodu do obýváku jednoho z pašeráků, který navíc je už v jiném státě.

Tunel, který vedl pod hranicemi amerického státu Arizona a Mexika, je dlouhý asi 180 metrů. Svůj vchod má unikátní průchod ve staré restauraci rychlého občerstvení KFC v San Louis a ústí již na druhé straně hranice, jež je vzdálená jen asi 100 metrů od bývalé restaurace. Východ z tunelu pašeráky vyvádí přímo v obývacím pokoji jednoho z domů stojícího těsně u hranice.

Policie také oznámila, že již zadržela vlastníka budovy, kde byla provozována restaurace, který je nyní podezřelý z podpory pašeráků drog. Policie jej nyní vyslýchá a zřejmě bude žádat vysvětlení, jak je možné, že tato budova sloužila k nelegálnímu účelu. O tom, zda muž vypovídá či ne, zatím média neinformovala. Kromě amerických médií případ sleduje například britská televize BBC.

 

89 rodin z celkem 57 tisíců rozdělených Korejců se setkaly před zraky novinářů

Vyšetřovatele na tunel navedli policejní psi, kteří objevili tvrdé drogy v autě v blízkosti tunelu. Poté policie prohledala prostory starého KFC a zjistila, že z bývalé kuchyně ve fastfoodu se stal vchod pro ilegální obchod s drogami. Tunel se nachází v hloubce zhruba 6,7 metrů pod zemí a je necelý jeden metr široký. Drogy se skrze tunel údajně pomocí lana, na něž byl napojen menší kontejner nebo bedna naplněná drogou. 

Není to první objev takového tunelu, který policisté v posledních letech učinili. BBC například upozornila, že v roce 2016 byl podobný „vynález“ objeven v San Diegu. Tunel byl v San Diegu byl ale mnohem delší – měřil téměř 800 metrů. I tak se objev v Arizoně řadí mezi nejkurióznější odhalení svého druhu, zvláště proto, že vede přes hranice a také díky svému důmyslnému mechanismu s využitím lana. Podle policistů tudy proudila především marihuana a kokain.

Mlčeti práva, mluviti naftu: Saúdská Arábie se díky ropě stala nedotknutelným královstvím

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější