nahoru

Asma Asadová má rakovinu. Manželka syrského prezidenta se začala léčit, prozrazuje zveřejněná fotografie

ČTK8. srpna 2018 • 17:47
Asadův úřad zveřejnil fotografii prezidenta sedícího vedle své ženy zřejmě v nemocničním pokoji. Asadová má v levé paži infuzi.
Asadův úřad zveřejnil fotografii prezidenta sedícího vedle své ženy zřejmě v nemocničním pokoji. Asadová má v levé paži infuzi.
• foto: 
Facebook

Manželka syrského prezidenta Bašára Asada se začala léčit na rakovinu prsu. Oznámila to dnes syrská státní média, podle nichž je nemoc Asmy Asadové v raném stadiu. Agentura AP napsala, že podobná odhalení nejsou v arabském světě běžná, rakovina je považovaná za tabu.

Asadův úřad dnes na facebooku zveřejnil fotografii prezidenta sedícího vedle své ženy zřejmě v nemocničním pokoji. Asadová má v levé paži infuzi.

Fotografii doprovází prohlášení, podle nějž byl "zhoubný nádor" zjištěn v raném stadiu. Prohlášení obsahuje také přání brzkého uzdravení.

Asadová odmítla odejít do exilu

Asmě Asadové je 42 let. Její rodina má kořeny v provincii Homs, ale Asma se narodila a byla vychována v Británii. V Británii studovala a pracovala do sňatku v roce 2000. S manželem má tři děti, dva syny a dceru. Na rozdíl od Asada a ostatních členů syrského vedení nepatří k šíitským alávitům, ale je sunnitka.

K současné válce v Sýrii se veřejně příliš nevyjadřovala, předloni podle ruských zdrojů odmítla nabídku odejít i s dětmi do exilu. Syrský konflikt nepřežilo přes 300 000 lidí a do ciziny kvůli němu uprchlo přes pět milionů Syřanů.

ČTK


Klíčová slova: rakovina, sýrie, sunnité, Bašár AsadDiskuse ke článku