nahoru

„Přežili jsme nacisty i bolševika, snad přežijeme i magistrát." Ten chce vzít Pražanům zahrádkářské osady

Pavel Otto, E15.cz 27. července 2018 • 14:08
„Přežili jsme nacisty i bolševika, snad přežijeme i magistrát." Ten chce vzít Pražanům zahrádkářské osady
foto: Michael Tomeš

Tisíce Pražanů jezdí na svou chatu jezdí i desítky let, aniž by vůbec vytáhli paty z Prahy. Leží totiž v některé z mnoha zahrádkářských či dělnických kolonií na území hlavního města. Chystaný Metropolitní plán, který by měl začít platit nejpozději od roku 2023, ale s mnohými osadami nadále nepočítá.

Také patrně nejstarší pražská zahrádkářská osada na Libeňském ostrově s hospodou, která si zahrála ve filmu U mě dobrý, se má přeměnit na park. „Posledních dvacet let bojujeme za její [osady] zachování, má tu být park. Přežili jsme nacisty i bolševika, tak snad přežijeme také magistrát,“ věří penzistka, která na Libeňáku tráví většinu roku už léta.

Největší dělnická kolonie v hlavním městě, kde se natáčel snímek Obecná škola, by měla ustoupit výstavbě bytových domů. Počítá s tím návrh Metropolitního plánu, který mohli lidé i instituce do tohoto týdne připomínkovat.

Více o plánu pražského magistrátu, zahrádkářských kolonií a reakci zahrádkářů si přečtěte na E15.cz >>>

Pavel Otto, E15.cz


Klíčová slova: magistrát, Praha, zahrádkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.