nahoru

Krokodýl zabil v Etiopii kněze, který křtil lidi v jezeru

Daniel Baret 7. června 2018 • 17:20
Krokodýl nilský. Tento druh zabil v Etiopii kněze, který křtil lidi v jezeře.
Krokodýl nilský. Tento druh zabil v Etiopii kněze, který křtil lidi v jezeře.
• foto: 
Wikimedia

Krokodýl zabil v jižní Etiopii přímo ve vodě protestantského kněze, který tam křtil lidi. Pastor Docho Eshete vedl v neděli ceremonii pro 80 lidí v jezeře Abaja u města Arba Minch. Tam ho napadl krokodýl. Duchovní poté, co ho zvíře kouslo do nohou, zad a rukou, zemřel. Informovala o tom britská BBC.

„Pokřtil prvního člověka a pak šel k druhému. Najednou krokodýl vyskočil z jezera a zakousnul se do pastora,“ řekl BBC místní obyvatel Ketema Kairo.

Kněze se na místě pokusilo zachránit několik lidí, ale jejich snaha byla marná. Rybáři alespoň hodili na Esheteho sítě a tím zabránili krokodýlovi, aby si jeho tělo odtáhl do jezera.

Krokodýl je nebezpečné zvíře a jenom v Africe zaútočí každý rok na stovky lidí. Krokodýl nilský, který se vyskytuje i v oblasti jižní Etiopie, je nejhojnější a nejznámější druh krokodýla na světě. Dorůstá do délky 6 metrů a může vážit kolem jedné tuny. Při útoku na kořist se dokáže prudce vymrštit z vody do výšky jednoho až dvou metrů.Klíčová slova: krokodýl, zprávy, Afrika, EtiopieDiskuse ke článku