Konec konspirační teorie: Vědci analýzou Hitlerových zubů potvrdili, že diktátor zemřel v roce 1945 | Reflex.cz
nahoru

Konec konspirační teorie: Vědci analýzou Hitlerových zubů potvrdili, že diktátor zemřel v roce 1945

Daniel Baret20. května 2018 • 15:10
Adolf Hitler a Joseph Goebbels
Adolf Hitler a Joseph Goebbels
• foto: 
ČTK

Po celá desetiletí se po druhé světové válce objevovaly různé konspirační teorie o tom, že Adolf Hitler nezemřel 30. dubna 1945 ve svém bunkru v Berlíně, ale že unikl s pomocí ponorky do Argentiny, nebo že žil pak někde v Latinské Americe či dokonce na tajné základně na Antarktidě. Nic z toho není pravda. Francouzští vědci pomocí analýzy Hitlerových zubů teď definitivně potvrdili, že nacistická zrůda zemřela na sklonku druhé světové války v roce 1945.

Tým vedený zkušeným antropologem a soudním lékařem Philippem Charlierem pomocí nejmodernější techniky dokázal, že Adolf Hitler zemřel v roce 1945. Žádná konspirační teorie, jak na konci války unikl, se tak nekoná. Výsledky bádání s názvem „Pozůstatky Adolfa Hitlera: Biologická analýza a definitivní identifikace“ byly v pátek zveřejněny na webu vědeckého časopisu European Journal of Internal Medicine.

Vzorky Hitlerových zubů poskytlo ke zkoumání Rusko. Stalo se tak poprvé od roku 1946.  

Na jaře roku 1945 Hitler uvízl v obleženém Berlíně a podle oficiální verze 30. dubna spáchal ve svém bunkru sebevraždu spolu se svou družkou Evou Braunovou, kterou si vzal těsně předtím za manželku. Pár měl spáchat sebevraždu použitím kyanidových kapslí. Pak měla být jejich těla vynesena před bunkr a spálena.

Neznámá Hitlerova múza se stala předlohou pro jeho erotickou malbu. Diktátorův obraz…

V archivech v Moskvě pak byly zachovány pouze části lebeční kosti a čelisti. Výzkum lebeční kosti z roku 2009 ale odhalil, že nepatřila Hitlerovi, ale ženě mezi 20 a 40 lety. Zuby v čelistní kosti však odpovídaly Hitlerovým stomatologickým záznamům. Profesor Charlier to podle agentury AFP teď potvrdil.

Pokusil se také zjistit, zda Hitler skutečně zemřel po požití kyanidu. „Modré usazeniny na zubech mohou naznačovat chemickou reakci mezi kyanidem a kovem zubních protéz,“ řekl profesor Philipp Charlier.

 

Hrdinky 2. světové války: 5 špionek, díky nimž se podařilo zastavit Hitlera
Usmíváte se? Izraelští vědci tvrdí, že kvůli smíchu vypadáte starší. Jaký výraz naopak …

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější