nahoru

Neznámá Hitlerova múza se stala předlohou pro jeho erotickou malbu. Diktátorův obraz nyní v Německu draží

Tereza Stonišová 8. dubna 2018 • 14:00
Neznámá Hitlerova múza se stala předlohou pro jeho erotickou malbu. Diktátorův obraz nyní v Německu draží
foto: archiv

Přestože je to Eva Braunová, která je všeobecně známá jako Hitlerova životní partnerka, nacistický diktátor neměl jen ji. V roce 1916 Hitler namaloval portrét ženy, která byla zřejmě jeho milenkou. Portrét, olej na plátně, se nyní draží v Německu.

Olejomalba má rozměry 63 x 48 centimetrů. V jejím levém dolním rohu je podpis „Hitler“ a připsané datum „1916“. Na olejomalbě je vyobrazena žena, která se jmenovala Charlotte Lobjoieová. Jde o Francouzku, která se zřejmě stala Hitlerovou milenkou mnoho let před Evou Braunovou. Jisté je, že se s ní Hitler sblížil, když sloužil jako voják v první světové válce.

Že se Hitler se ženou intimně sblížil, dokazuje ve své publikaci Werner Maser, historik a kunsthistorik, kterého zmiňuje v propagačních materiálech i aukční síň, která obraz draží. Francouzská dívka je totiž vyobrazena v mírně erotické póze s poodhaleným ňadrem v rozepnuté blůzce. Žena je zasazena na venkov, kde se zřejmě s Hitlerem potkala. V ruce drží vidle a šátek.

O pravosti Hitlerových obrazů se však vedou spory a nejinak je to i v tomto případě. To potvrzuje i ČTK, která napsala: „Poškozené dílo nazvané Portrét dívky koupili kolem roku 1967 vlámští průmyslníci a podle dokumentů síně se vystavovalo v galeriích v Japonsku.


Síň Weidler se na Hitlerovy malby specializuje a dražila je už několikrát. V roce 2015 našla kupce i pro Hitlerův obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze). V minulosti se ale často stávalo, že se na trhu prodávaly i padělky.“ Vyvolávací cena Hitlerova díla je 60 000 eur, což je v přepočtu zhruba 1,5 milionu korun.

 

 
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.