Deportujte našeho syna, žádají okradení penzisté australskou vládu | Reflex.cz
nahoru

Deportujte našeho syna, žádají okradení penzisté australskou vládu

Clara Zangová1. června 2018 • 10:40
Russela Lewise chtějí jeho rodiče deportovat Z Austrálie
Russela Lewise chtějí jeho rodiče deportovat Z Austrálie
• foto: 
Twitter

Syn Jillyho a Tony Lewisových před pěti lety vykradl dům svých rodičů, vybílil jejich účty a půjčil si na jejich jméno desítky tisíc dolarů. Russel si sice bude odpykávat svůj 3,5letý trest ještě dva roky, ale Lewisovi přesto žádají jeho deportaci z Austrálie, aby ho nemuseli už nikdy vidět. Banka z podvodu nejprve obvinila seniory.

Pár si dnes již chtěl užívat důchodu, ale po tom, co je okradl vlastní syn, musel prodat dům a ukončit podnikání. Teď si půjčují peníze, aby mohli zaplatit nájem, a také se starají o svou šestiletou vnučku, protože její otec je za mřížemi. „Prosím, deportujte našeho syna z Austrálie, protože už toho bylo dost a nechceme ho nikdy vidět,“ prohlásila Jilly Lewisová.

Russel vyloupil dům svých rodičů, kteří žijí od roku 1985 v Austrálii, když jeli na dovolenou do rodné Británie. O krádeži se dozvěděli po svém návratu, když jim Commonwealth Bank oznámila, že jejich účty jsou prázdné. Syn si z domu odnesl také televizi, čtyřkolku a klimatizaci. Vyprázdnil účty svých rodičů a půjčil si na ně 47 tisíc dolarů (necelých 785 tisíc korun). Policie u Russela našla při domovní prohlídce také střelné zbraně.

Audrey Tang: Bývalý hacker a nyní první transgender ministryně na světě

I když byl Russel obviněn z podvodu, Commonwealth Bank nechtěla Lewisovým vysoký dluh odpustit. Věřila, že senioři byli spolupachateli podvodu. Teď po pěti letech banka svůj postup přehodnotila a věnovala páru velký obnos financí. „Je nám líto, do jaké složité situace se Lewisovi dostali. Chceme jim poskytnout částku, díky které se lépe vyrovnají s podvodnou transakcí,“ vyjádřila se Commonwealth Bank.

Lewisovi tvrdí, že v roce 2013 je banka ze zločinu obvinila okamžitě, aniž by se případem dále zabývala. Dnes Commonwealth Bank tvrdí, že ji vzniklá situace velmi mrzí, a začala se případem znovu zabývat, aby jej pochopila. „Chtěli bychom připomenout našim zákazníkům, aby nikdy nenechávali svůj PIN kód v blízkosti platební karty,“ vzkazuje banka.

Josefa Klímu navrhli poslanci na státní vyznamenání. Ten je ale od prezidenta nechce
Wilders chystá soutěž karikatur proroka Mohameda. Uspěje, nebo svoboda slova už neplatí…Klíčová slova: Austrálie, zprávy, rodiče, syn, krádežDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,850
29,620
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější