
Greerová na téma násilí na ženách promluvila na literárním festivalu, který se tento týden konal ve Walesu. Místo odnětí svobody navrhuje vytetování písmena R („rapist“ – sexuální násilník) a uložení například dvě stě hodin veřejných prací.
Spisovatelčiným hlavním argumentem je, že většina případů znásilnění není navzdory původu slova násilná. „Většina znásilnění je líná, lehkomyslná a necitlivá. Pokaždé, když se manžel svalí na svou unavenou ženu a dožaduje se svých ‚manželských práv‘, jedná se o znásilnění. A takové věci u soudu nikdy neskončí.“
Podle Greerové by se o znásilnění nemělo obecně uvažovat jako o brutálním násilném činu, ačkoliv některé případy tak samozřejmě mohou vypadat, ale spíše o styku bez souhlasu. Něco takového Greerová nazývá prostě špatným sexem – sexem bez komunikace, něžnosti či jakékoliv zmínky o lásce.
A právě proto, aby se i obětem „špatného sexu“ dostalo zadostiučinění, musí podle australské spisovatelky dojít ke snížení sazby za znásilnění. V opačném případě nebudou ženy trpící ve vztazích s popsanou machistickou dynamikou nikdy brány vážně.
Sociální sítě zaznamenaly po výroku Greerové záplavu emocí přicházejících logicky od žen. Většina z nich její myšlenku kategoricky odmítá a považuje ji za omlouvání znásilnění. Mezi „špatným sexem“ a znásilněním podle nich existuje obrovský rozdíl.
Nejedná se o první kontroverzní prohlášení. V roce 2015 Australanka šokovala Brity výrokem, že transsexuální ženy se nikdy nemohou stát opravdovými ženami. Sama Greerová byla v osmnácti letech znásilněna. Incident na policii nikdy nenahlásila. Obvinění z nedostatku empatie vůči obětem znásilnění se však ve světle tohoto faktu stávají lichá.