nahoru

Je to kluk! Vévodkyně Kate a princ William mají třetího potomka

haj, red23. dubna 2018 • 14:08
Je to kluk! Vévodkyně Kate a princ William mají třetího potomka
foto: instagram.com

Očekávaný třetí porod vévodkyně Kate (36) je tu. Vévodkyně v pondělí porodila třetího potomka, druhého syna. Na Twitteru novinu oznámil Kensingtonský palác. Před nemocnicí stovky lidí, na internetu miliony lidí sledují, kdy se otevřou dveře porodnice.

„Její Výsost vévodkyně z Cambridge bezpečně porodila syna v 11:01. Váha dítěte je 3 kila, 82 gramů. Vévoda z Cambridge byl u porodu přítomný. Její výsost i její dítě jsou oba v pořádku," oznámila královská rodina na Twitteru.

„Královna, vévoda z Edinburgu, princ z Walesu, vévodkyně z Cornwallu, princ Harry a členové obou rodin byli informováni a jsou ze zpráv nadšení," doplnil Kensingtonský palác.

Při ruce byli porodní asistentky a také další odborníci z řad lékařů, kteří byli připraveni zasáhnout v případě komplikací. Podle oficiálního vyjádření na Twitteru do porodnice s Kate odjel také nastávající tatínek a její manžel, princ William (35). „Vévodkyně z Kensingtonského paláce do nemocničního křídla Lindo Wing odjela autem. Doprovázel ji Vévoda z Cambridge,“ dodala královská rodina.

Pravidla královského porodu >>>

Ta již v minulosti potvrdila, že třetí potomek by se Williamovi a Kate měl narodit právě v dubnu. Spekulovalo se, že termín má právě na pondělí 23. dubna, ovšem ve hře byla i možnost, že by vévodkyně mohla nějakou dobu přenášet, stejně jako to bylo v případě jejích předchozích těhotenství s princem Georgem (4) a princeznou Charlotte (2).

Další podrobnosti a zpravodajství o přírůstku do královské rodiny čtěte ZDE >>>

haj, red
Diskuse ke článku