nahoru

Je to kluk! Vévodkyně Kate a princ William mají třetího potomka

haj, red23. dubna 2018 • 14:08
Je to kluk! Vévodkyně Kate a princ William mají třetího potomka
foto: instagram.com

Očekávaný třetí porod vévodkyně Kate (36) je tu. Vévodkyně v pondělí porodila třetího potomka, druhého syna. Na Twitteru novinu oznámil Kensingtonský palác. Před nemocnicí stovky lidí, na internetu miliony lidí sledují, kdy se otevřou dveře porodnice.

„Její Výsost vévodkyně z Cambridge bezpečně porodila syna v 11:01. Váha dítěte je 3 kila, 82 gramů. Vévoda z Cambridge byl u porodu přítomný. Její výsost i její dítě jsou oba v pořádku," oznámila královská rodina na Twitteru.

„Královna, vévoda z Edinburgu, princ z Walesu, vévodkyně z Cornwallu, princ Harry a členové obou rodin byli informováni a jsou ze zpráv nadšení," doplnil Kensingtonský palác.

Při ruce byli porodní asistentky a také další odborníci z řad lékařů, kteří byli připraveni zasáhnout v případě komplikací. Podle oficiálního vyjádření na Twitteru do porodnice s Kate odjel také nastávající tatínek a její manžel, princ William (35). „Vévodkyně z Kensingtonského paláce do nemocničního křídla Lindo Wing odjela autem. Doprovázel ji Vévoda z Cambridge,“ dodala královská rodina.

Pravidla královského porodu >>>

Ta již v minulosti potvrdila, že třetí potomek by se Williamovi a Kate měl narodit právě v dubnu. Spekulovalo se, že termín má právě na pondělí 23. dubna, ovšem ve hře byla i možnost, že by vévodkyně mohla nějakou dobu přenášet, stejně jako to bylo v případě jejích předchozích těhotenství s princem Georgem (4) a princeznou Charlotte (2).

Další podrobnosti a zpravodajství o přírůstku do královské rodiny čtěte ZDE >>>

Královská svatba klepe na dveře. Trump, Obama ani Mayová pozvánku nedostali. Kdo ano?
Britská královská rodina se opět rozroste: Princ William a vévodkyně Kate čekají třetí …

haj, redSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější