nahoru

Britská královská rodina se opět rozroste: Princ William a vévodkyně Kate čekají třetí dítě

4. září 2017 • 12:55
Britská královská rodina se opět rozroste: Princ William a vévodkyně Kate čekají třetí dítě
foto: Profimedia.cz, Reuters

Britský princ William a princezna Kate čekají třetího potomka. Oznámil to dnes překvapivě Kensingtonský palác. Vévoda a vévodkyně z Cambridge už mají čtyřletého syna George a dvouletou dceru Charlotte.

Britská královna Alžběta II. a rodina Williama a Kate mají podle zveřejněného oznámení ze zprávy velkou radost. Stejně jako při předchozích dvou těhotenstvích Kate trpí silnou ranní nevolností, a proto se dnes nezúčastní chystané návštěvy londýnského dětského centra Hornsey Road.

Vévodkyně Meghan a princ Harry mají syna >>>

Pár má spolu dvě děti. Prvorozeným a třetím v následnictví na trůn je Jeho královská Výsost princ George Alexander Louis z Cambridge, což je celé jméno a tituly prince George. Ten se narodil  22. července 2013 v Londýně, ve stejné porodnici, kde přišel na svět jeho otec i strýc princ Harry. Druhým dítětem je Její královská Výsost princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge, známá jako princezna Charlotte. Narodila se 2. května 2015 taktéž v Londýně. Holčička je coby potomek následníka trůnu první královskou princeznou narozenou v britské panovnické rodině po 65 letech. Zatím poslední byla dcera Alžběty II. princezna Anna.

Více o britské královské rodině se dočtete zde >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.