
Mluvčí Kensingtonského paláce oznámil, že královská rodina nepovažuje pozvání britských ani zahraničních politických představitelů za nutné. Rozhodnutí odsouhlasila královna. Svatby se tak nezúčastní například ani bývalý americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle, které pojí s nejmladšími Windsory přátelství. Všech 600 hostů se má rekrutovat z nejbližšího okolí páru.
Informace, zda se svatby zúčastní členové ostatních evropských královských rodů, s nimiž jsou Windsorové spřízněni, do médií zatím nepronikly. Absence protokolárně důležitých hostů může mít souvislost s faktem, že Meghan Markleová se bude vdávat již podruhé, ale také prostě s tím, že Harry na rozdíl od Williama není následníkem trůnu a chce ceremonii méně okázalou.
Více o královské svatbě najdete ZDE >>>
Charitativní dary místo svatebních
Kensingtonský palác také zveřejnil jména několika z 1200 hostů, kteří se sice nebudou účastnit obřadu, ale zúčastní se oslav na pozemcích Windsorského zámku. Jsou mezi nimi například přeživší z loňského teroristického útoku z Manchesteru nebo pracovníci z neziskového sektoru.
Pamela Anomnezeová z organizace, jež pomáhá lidem s mentálními problémy, si po přečtení emailové pozvánky myslela, že se jedná o aprílový vtípek. Na květnovou slávu do Windsoru chce s sebou vzít patnáctiletého syna. Její nadšený komentář o „nejkrásnějším páru na světě“ pro deník Guardian napovídá, jak moc je velká část Britů monarchii nakloněna.
Pár také v pondělí požádal hosty a veřejnost, aby namísto darů přispěla na konta vybraných charitativních organizací. Je mezi nimi například asociace pomáhající dětem nakaženým HIV, organizace podporující pozůstalé britských vojáků nebo organizace pomáhající bezdomovcům.
Právě ti se v lednu stali objektem kontroverze, když jeden z windsorských zastupitelů vyzval místní policii, aby lidi bez domova u příležitosti svatby uklidila z ulic. V zemi se proti výroku vzedmula vlna kritiky.
Osobní volbou Markleové poté byla podpora indické nadace Myna Mahila, kterou v minulosti osobně navštívila a o které napsala článek do amerického časopisu Time. Nadace pomáhá ženám žijícím v bombajských slumech tím, že jim poskytuje práci blízko domova nebo mezi ně distribuuje základní hygienické potřeby.