Detaily svatby jsou venku. Šarmantní Meghan Markleová se stává triumfem britské královské rodiny | Reflex.cz
nahoru

Detaily svatby jsou venku. Šarmantní Meghan Markleová se stává triumfem britské královské rodiny

Johana Kudrnová13. února 2018 • 15:45
Detaily svatby jsou venku. Šarmantní Meghan Markleová se stává triumfem britské královské rodiny
foto: ČTK

Fanoušky britské královské rodiny čeká perný rok. Již za tři měsíce si 19. května řekne ano princ Harry s americkou herečkou Meghan Markleovou. Už o měsíc dřív ale Britové přivítají také miminko č. 3 – rozumějte třetího potomka vévody a vévodkyně z Cambridge. Vévodkyně Kate chce ale podle neoficiálních informací porodit doma, a tak událost pravděpodobně nebude provázet stejný humbuk jako u prvních dvou dětí. O to větší důvod těšit se na svatbu.

Buckinghamský palác v pondělí oznámil detailní program květnové svatby. Pár se po osmnáctiměsíční známosti vezme v poledne 19. května v kapli sv. Jiří, jež se nachází na pozemcích královského sídla ve Windsoru nedaleko Londýna. Obřad povede windsorský děkan, přítomen však bude také canterburský arcibiskup Justin Welby. Na stejném místě se před třinácti lety podruhé ženil i princ Charles.

V jednu hodinu odpoledne poté svatební procesí projede městečkem, aby opět zmizelo za zdmi Windsorského zámku, kde bude následovat recepce pro zvané. Nejbližší rodina se poté opět setká ve večerních hodinách. Hostit bude otec ženicha. Meghan a Harry tak svůj velký den prožijí za daleko menší pozornosti médií. Ta v roce 2011 sledovala doslova každý krok Kate Middletonové a prince Williama. Obřad byl také živě přenášen do celého světa.

Žena vyfotila královskou rodinu, teď doufá, že jí snímek pomůže zaplatit školné pro…

V souvislosti s letošní královskou svatbou se zatím objevila jediná kontroverze, když člen zastupitelstva města Windsoru minulý měsíc požádal místní policii, aby z ulic vyhnala všechny bezdomovce. Ti by se na fotografiích ze slavnostní projížďky městem pravděpodobně moc dobře nevyjímali a mohli by také znechutit či vystrašit návštěvníky. Kontroverze však nebyla přímo spojená s párem, který si naopak podle pozorovatelů získává srdce více a více Britů.

Od listopadových zásnub se Meghan pravidelně objevuje po boku prince Harryho během jeho cest po Británii a návštěv charitativních center. Okouzluje bezprostředností a originálním šatníkem. Od Williama a Kate Middletonové dvojici odlišuje daleko častější projevování citu na veřejnosti, které mohli diváci pozorovat i během listopadového rozhovoru a pózování pro fotografy. Pro královskou rodinu nezvyklou intimitou se vyznačují i oficiální fotografie páru. Zdá se tak, že mladá Američanka vnesla do královské rodiny nový vítr.

Jak vypadá láska: Princ Harry a Meghan Markleová na zásnubních fotografiích
Co nevíte o královně Alžbětě: Neuvěřitelné výsady britské panovnice
Sabrina Harisová 20. prosince 2017 • 15:55

Co nevíte o královně Alžbětě: Neuvěřitelné výsady britské panovnice
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější