Vesničané si spletli tygra s nadpřirozenou bytostí. Kriticky ohrožené zvíře zabili a vystavili na odiv | Reflex.cz
nahoru

Vesničané si spletli tygra s nadpřirozenou bytostí. Kriticky ohrožené zvíře zabili a vystavili na odiv

Tereza Stonišová8. března 2018 • 13:30
Vesničané si spletli tygra s nadpřirozenou bytostí. Kriticky ohrožené zvíře zabili a vystavili na odiv
foto: Twitter

Vesničané v Severní Sumatře v provincii Hatupangan zabili z nevědomosti vzácného tygra sumaterského. Pytláci jej pronásledovali a nakonec zastřelili v domnění, že se jedná o nadpřirozenou bytost. Šlo přitom o kriticky ohrožený druh, endemit indonéského ostrova, tygra sumaterského. Případ vzbudil údiv odborníků i médií.

Vesničané z odlehlé indonéské komunity zvíře nejprve zastřelili, poté jej vykuchali a vystavili. Přibili jej na dřevěný nosný trám střechy jedné z místních budov. Tygr sumaterský, nejmenší z tygrů vůbec, je přitom kriticky ohrožený a na světě jej zbývá pouze několik stovek kusů. Žije pouze na ostrově Sumatra, je tedy sumaterským endemitem.

Když zvíře začali vesničané sledovat do jeho doupěte, tygr si jich pochopitelně zanedlouho všiml a na skupinu lovců zaútočil. Podle informací britského bulvárního listu Daily Mail tak lovci zabili zvíře v rámci odplaty za to, že na ně zaútočilo. Nezabili jej však ihned po útoku – nejprve odvezli zraněné do nemocnice a následně se vypravili zvíře hledat podruhé. Vesničané si navíc údajně po celou dobu mysleli, že se (doslova) dostali na stopu nadpřirozenému stvoření. Když však média začala otiskovat obrázky oné domnělé mimozemské kreatury, odborníci ji ihned označili za tygra sumaterského.

Hraní si na boha: Vědci umí vzkřísit vyhynulá zvířata. Je to etické?

Poté, co si tygr všiml svých pronásledovatelů, skupinku mužů napadl. Dva z nich jsou nyní v nemocnici s vážnými zraněními. Zbytek lovců se proto rozhodl dva zraněné pomstít. Zvíře opravdu znovu vystopovali a výše uvedeným způsobem zabili, přičemž na veřejnost se pak díky médiím dostaly fotografie zvířete, které bylo vystaveno „na odiv“ veřejnosti. Někteří vesničané se podle Daily Mailu snažili lovce od záměru odradit. Namítali, že akce je příliš nebezpečná, a mnozí také nevěřili jejich historce o nadpřirozeném zvířeti. Muži však neposlechli a šli lovit i přes varování.

Útoky zvířat – ať už těch kriticky ohrožených, či neohrožených – nejsou v Indonésii ničím neobvyklým. Jev je bohužel stále častější a má přímou souvislost s deforestací deštných pralesů, které ustupují, aby uvolnily místo plantážím palmy olejné, z jejíchž plodů se získává nyní tolik diskutovaný palmový olej. Právě drastické kácení lesů mění chování zvířat, která jsou tímto způsobem vytržena ze svého přirozeného prostředí.

Svérázný protest. Modelka si v rámci boje za práva zvířat nechává pomalovat celé tělo
Poprvé za více než 100 let roste ve volné přírodě počet tygrů, jenže na světě již žije…Klíčová slova: Tygr, Sumatra, ohrožené druhy, příroda


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější