Zemřel Vlastimil Bedrna, vyhledávaný filmový i divadelní herec a dabér Homera Simpsona | Reflex.cz
nahoru

Zemřel Vlastimil Bedrna, vyhledávaný filmový i divadelní herec a dabér Homera Simpsona

ČTK7. března 2018 • 12:33
Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
• foto: 
Foto: ara

Ve věku 89 let zemřel v úterý herec Vlastimil Bedrna. Oznámila to jeho dcera Vlastimila Bedrnová. Bedrna spoluzakládal pražské divadlo Rokoko, kde zažil jeho nejslavnější éru. Byl rovněž zkušeným a vyhledávaným dabingovým hercem.

V oblíbeném kresleném seriálu Simpsonovi například propůjčil hlas Homerovi Simpsonovi. Za celoživotní mistrovské působení v dabingu získal v roce 2005 Cenu Františka Filipovského. Bedrna před 15 lety prodělal mrtvici a na jeviště se už nevrátil.

Bedrna byl dvakrát ženatý. Poprvé se oženil s dcerou muzikologa a hudebního skladatele Boleslava Vomáčky Libuší. Měli spolu dvě dcery a syna, který se nešťastnou náhodou otrávil plynem v koupelně. Jeho druhou manželkou byla herečka a zpěvačka Laďka Kozderková. S ní kromě její dcery Lady z prvního manželství vychovával jejich společnou dceru Vlastu.

Zemřel islandský hudební skladatel Jóhann Jóhannsson, držitel Zlatého glóbu za Teorii…

Na jevišti Bedrna prožil bezmála půlstoletí. Kromě působení v Rokoku hrál i v Divadle Na zábradlí, kde mu životní role přidělovali režiséři zvučných jmen jako Evald Schorm, Jan Grossman či Petr Lébl. Další role měl i během osmi let v Divadle Pod Palmovkou, naposledy třeba ve Williamsově Kočce na rozpálené plechové střeše.

Ve filmu a v televizi hrál menší, převážně komediální role. Často též spolupracoval s rozhlasem.

Zemřel přední český exilový spisovatel Ota Filip. Podívejte se na jeho poslední…
Zemřel herec David Ogden Stiers. Proslavil se jako major Winchester ze seriálu M.A.S.H.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,670
29,800
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější