nahoru

Piráti chtějí zmařit revitalizaci pražského Masarykova nádraží, i za cenu zmanipulovaných diskusí

urm, info.cz 6. března 2018 • 17:30
Piráti chtějí zmařit revitalizaci pražského Masarykova nádraží, i za cenu zmanipulovaných diskusí
foto: Penta

Ve středu se v restauraci v centru Prahy uskutečnila debata k budoucnosti Masarykova nádraží a jeho okolí, kterou uspořádala Pirátská strana. Projekt Central Business District, který počítá s výstavbou řady budov, na jejichž návrhu se podílela respektovaná architektka Zaha Hadid, a s nákladnou rekonstrukcí Masarykova nádraží, čelil kritice publika, v němž se vzhledem k organizátorovi debaty prakticky nevyskytovali zastánci stavby.

Je to poměrně paradoxní vzhledem k tomu, že výstavba v problematickém území v blízkosti magistrály se těší nejen podpoře magistrátu a konkrétně primátorky Adriany Krnáčové, ale i odborné veřejnosti. „Není možný, aby si developer pozval architektku, která Prahu nezná, nezná naše poměry,“ pustila se do kritiky Zahy Hadid, která nedávno zemřela a patří mezi nejrespektovanější architekty světa, pětaosmdesátiletá česká architektka Marie Švábová. Sama přitom není členem komory architektů a v minulosti se věnovala jen rekonstrukcím historických objektů.

„Vždycky bylo mým zájmem pracovat nějakým způsobem v památkách. V polovině 70. let se na nás obrátil útvar tamního architekta s tím, že prostě očekáváme obrovské tlaky developerů,“ vyzdvihla Švábová doba, kdy komunističtí projektanti nenávratně zničili řadu historických památek.

Více si přečtěte na webu Info.cz >>>

urm, info.cz


Klíčová slova: Masarykovo nádraží, Praha, PirátiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.