Když sociální sítě pomohou. Selfie na Facebooku vedlo k odhalení vražedkyně | Reflex.cz
nahoru

Když sociální sítě pomohou. Selfie na Facebooku vedlo k odhalení vražedkyně

Tereza Stonišová23. ledna 2018 • 09:40
Selfie, kde je oběť i pachatel. Žena vpředu má na sobě pásek, kterým svou kamarádku uškrtila.
Selfie, kde je oběť i pachatel. Žena vpředu má na sobě pásek, kterým svou kamarádku uškrtila.
• foto: 
Facebook

Jedenadvacetiletá Kanaďanka byla minulý týden nepravomocně odsouzena za vraždu své o tři roky mladší kamarádky Brittney. K odhalení pravdy přivedly vyšetřovatele fotografie na Facebooku, ale také některé statusy. Případ vzbudil pozornost nejen v Kanadě.

Brittney Gargolovou našli policisté uškrcenou. Její tělo leželo nedaleko skládky odpadů ve městě Saskatoon v kanadské provincii Saskatchewan. Nedaleko jejího těla ležel hnědý dámský kožený pásek.

Cheynnee Rose Antoniovou poslal soud do vězení na sedm let. Uvedl mimo jiné, že se nejednalo o vraždu, nýbrž o zabití, za něž je nižší trestní sazba. Cheynnee byla podezřelá již během vyšetřování, kdy vyšetřovatelé zjistili, že na sociální sítě dávala množství statusů ohledně svého přátelství s kamarádkou, kterou později zabila. Zvláště je zaujalo selfie, na němž Cheynee měla právě pásek, který se stal později důkazním prostředkem.

Tohle je důvod, proč se kurz bitcoinu propadl o polovinu. Nová revoluční technologie ho…

Co se přesně stalo? Podle kanadského bulvárního deníku Toronto Sun to byla nerozlučná dvojice. Co přesně se mezi nimi odehrálo, si Cheynnee nepamatuje. Dívky byly opilé a vykouřily několik jointů. Cheynnee ráno poté, co svou kamarádku uškrtila, napsala na Facebook vzkaz: „Nic o tobě nevím, doufám žes domů dorazila v pořádku.“ Tím se však pokusila orgány činné v trestním řízení pouze zmást. Dokonce si pak zpětně zařídila alibi u strýce, který jí potvrdil, že za ním po party zamířila. I to se však později ukázalo jako lež.

Dívky se podle všeho pohádaly. Cheynnee si nepamatuje kvůli čemu, jen to, že svou kamarádku napadla. Jak skončilo její tělo na skládce za městem, není jasné. Odsouzená každopádně projevila nad svým činem lítost a příbuzným oběti při soudním stání řekla, že „si to nikdy neodpustí“.

Nejdražší facebookový příspěvek historie: Zuckerberg po ohlášení změn přišel o 3…
Hodný kamarád Facebook? Sociální síť pozná, zda plánujete sebevraždu a pokusí se vám ji…

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější