Apple záměrně zpomalil výkon starších telefonů, prý, aby je zachránil | Reflex.cz
nahoru

Apple záměrně zpomalil výkon starších telefonů, prý, aby je zachránil

Tereza Stonišová23. prosince 2017 • 14:00
Apple záměrně zpomalil výkon starších telefonů, prý, aby je zachránil
foto: leo_prince008, CC BY 2.0

Apple dnes potvrdil to, o čem se do dnešního dne pouze šuškalo. Některé modely, které už jsou podle společnosti příliš oldschoolové, se totiž rozhodl cíleně zpomalit. Důvod, který největšího prodejce telefonů vedl k takovému rozhodnutí, snad ani není nutné psát.

Mnoho zákazníků své obavy již mnohokrát vyřklo, o tématu bylo již také mnoho napsáno, ale nikdy se tato informace oficiálně nepotvrdila. Až nyní se Apple, tolik populárními svými „jablečnými“ výrobky, oficiálně přiznal, že na některých přístrojích záměrně zpomaloval jejich výkon.

Potvrzení této neblahé praktiky zveřejnila včera ve zprávě BBC. Společnost potvrdila, že některé modely, které jsou již dle jejich mínění zastaralé, opravdu zpomalila, avšak pouze proto, že i jejich baterie jsou již méně funkční, než bývaly. Apple svůj krok odůvodnil zcela opačně než tak, jak jej interpretovala řada zákazníků: „Chtěli jsme prodloužit život starších zařízení,“ uvedla společnost.

Švýcarští inženýři posunuli hranice možného, vytvořili nejstrmější lanovku na světě

Apple musel s pravdou ven poté, kdy na stránce Redditu zveřejnil jeden z uživatelů iPhone 6s výsledek svého soukromého testu, který prokázal, že poté, co na svém přístroji vyměnil zastarávající baterii, se výkon telefonu výrazně zrychlil. „Používal jsem bratrův iPhone 6 plus, a ten byl mnohem rychlejší než ten můj. Věděl jsem, že je něco v nepořádku,“ uvedl nespokojený zákazník. Obavy pak potvrdil i web Geekbench, který uvedl, že různé systémy iOS reagují na různých přístrojích zcela odlišně.

Společnost si však stále trvá na svém a opakuje, že výkon snížila jen na přístrojích, u nichž si byla vědoma nízkého výkonu baterie, který by v kombinaci s příliš výkonným telefonem způsobil rychlejší opotřebení přístroje. Není ale v pořádku, že Apple svým zákazníkům o zpomalení neřekl.

Dort pejska a kočičky: Reflex vařil podle nejznámějšího českého receptu, výsledek je …
Římané se stydí za svůj vánoční strom. Rusové jej na Twitteru překřtili na záchodovou …
 

 

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější