Římané se stydí za svůj vánoční strom. Rusové jej na Twitteru překřtili na záchodovou štětku | Reflex.cz
nahoru

Římané se stydí za svůj vánoční strom. Rusové jej na Twitteru překřtili na záchodovou štětku

Johana Kudrnová22. prosince 2017 • 15:20
Vánoční stromek v Říme se stal terčem posměšků na sociálních sítích.
Vánoční stromek v Říme se stal terčem posměšků na sociálních sítích.
• foto: 
Twitter

Italské hlavní město se druhý rok za sebou dostalo před Vánoci na titulky světových deníků. Zatímco loni si Římané stěžovali, že je vánoční strom na Benátském náměstí ozdobený chudě, a lepší mají nejen za rohem ve Vatikánu, ale také v Miláně, letos ztratila borovice přivezená ze severní Itálie většinu jehličí už dva týdny před Vánoci. Rusové ji na sociálních sítích přirovnávají k záchodové štětce.

Nešťastnému římskému symbolu Vánoc začali obyvatelé města přezdívat „opelichanec“. Deník Il Messaggero v minulých dnech uvedl, že dvacetimetrová borovice z Dolomit nebyla během převozu do Říma správně zakryta, což vysvětluje ztrátu velké části jehličí. Pořízení atrakce přitom město vyšlo na 50 000 eur.

Italové jsou v hodnocení stromečku nemilosrdní: „Je to ostuda. Dívat se na takový vánoční stromeček skoro bolí.“, „Jak mohli něco takového umístit do Říma, do hlavního města?“. Nikdo z rozhořčených Italů však na dotazy novinářů nechtěl odpovídat pod svým jménem. Dotýká se jich mimo jiné i záplava posměšků, jež kolují internetem. Ten nejhorší přišel z Ruska, kde se navzdory šířící se chudobě nedá na vánoční výzdobu velkých měst nikdy dopustit.

Kevin ze Sám doma se ztratil v Česku a hledá ho Trump. Vtipná parodie je hitem internetu

Mnoho Italů vidí v nešťastně vzhlížející borovici také metaforu stavu, ve kterém se nachází hlavní město. Starostka Virginia Raggiová, jež reprezentuje Hnutí pěti hvězd Beppe Grilla, je dlouhodobě kritizovaná za trvale se zhoršující stav římských komunikací, nefungující sběr a odvoz komunálního odpadu nebo zanedbaná prostranství patřící městu.

Loni starostka na kritiku skromně ozdobeného vánočního stromu reagovala argumentem zbytečného utrácení veřejných prostředků, proti kterému se snaží ve funkci bojovat. Veřejné mínění ji ale tak jako tak dostihlo, a ještě před Vánoci výzdobu borovice vylepšila. Letos s opadanou borovicí už asi nic nenadělá.

Muslimský starosta Nazaretu, kde žil Ježíš, zrušil všechny vánoční oslavy. Prý kvůli …
Nejtěžší Vánoce jsou vždy po smrti nejbližších. Podívejte se na nejdojemnější letošní…

 Klíčová slova: Vánoce, Itálie, Řím, stromek


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější