nahoru

Komunistická mlátička Ondráček, povede komisi pro GIBS, Sněmovna ho zvolila

ctk19. prosince 2017 • 15:40
Zdeněk Ondráček (KSČM)
Zdeněk Ondráček (KSČM)
• foto: 
Blesk/youtube

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dolní komora ho v dnešním druhém kole tajné volby navzdory kritice zvolila. O výsledku volby ČTK informoval předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Ondráčkova nominace do čela komise budila spory kvůli jeho působení za socialismu. Kritici poukazují na to, že v roce 1989 zasahoval jako policista proti demonstracím kritiků tehdejšího režimu. V pátečním prvním kole volby Ondráček neuspěl.

Obdržel tehdy 85 ze 186 odevzdaných hlasů.

Pes Henry a kocour Baloo: Nerozlučná dvojice, která společně poznává svět
Zeman se pět let vyhýbal oficiální návštěvě Prahy, kde jej přitom volily stovky tisíc…

ctk


Klíčová slova: Zdeněk Ondráček, komunisté, gibs


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější