Pes Henry a kocour Baloo: Nerozlučná dvojice, která společně poznává svět | Reflex.cz
nahoru

Pes Henry a kocour Baloo: Nerozlučná dvojice, která společně poznává svět

Martin Mrázek19. prosince 2017 • 15:00
Pes Henry a kocour Baloo: Nerozlučná dvojice, která společně poznává svět
foto: Instagram

Když si v roce 2014 vybírala cestovatelka Cynthia Bennett v útulku psa, Henry rozhodně nebyl její první volbou. Chtěla koneckonců zlatého retrívra a tomu přerostlý kříženec rozhodně neodpovídal. Byl pětkrát větší než ostatní štěňata jeho věku a postavou připomínal spíše vlka. K Cynthii ale přiběhl ze všech nejrychleji a hned se jí stočil na klíně, a tak bylo rozhodnuto.

"Měli jsme ho jen asi tři dny, když se mnou a přítelem vyrazil na první kratší výlet do Colorado Springs. Našel tehdy ten největší balvan široko daleko a okamžitě na něj vylezl, jen aby měl rozhled. Přezdíváme mu 'Náš malý kamzík'. Občas nás tím ale děsí k smrti, protože musí vždycky až na vrchol," přiznává v rozhovoru pro The Dodo Cynthia.

O několik měsíců později se pár cestovatelů rozhodl adoptovat z útulku ještě kotě. To správné ale nemohli dlouho najít. Chtěli totiž i s případnou kočkou cestovat a taková se, jak Cynthia sama přiznává, hledá jen velice těžko. Až po půl roce našli v jednom z útulků křížence siamské kočky Balooa. Podobně jako Henry i Baloo se k Cynthii okamžitě rozeběhl.

Po příchodu domů se ale rychle ukázalo, koho že to Baloo bude mít vlastně nejraději. Do Henryho se dle slov majitelky přímo zamiloval a nechtěl se od něj, byť jen na chvíli, vzdálit. To se potvrdilo hned při následující výpravě, kdy Baloo prostě odmítal zůstat doma sám.

Sexy dvojčata se polonahá ukazují na Instagramu, aby si vydělala na studium práv

"Lidé se mě hodně ptají, jak jsme ho navykli na dlouhé výlety, ale on to prostě miluje. Opravdu chce sám od sebe být venku. Je asi víc pes než cokoliv jiného. Navíc si myslím, že bere Henryho jako mámu. Stále mu strká hlavu pod břicho a hledá struk," vysvětluje Cynthia.

Ještě, když byl Henry "jedináčkem”, založila mu Cynthia Instagram, který se po adoptování Balooa stal záhy velmi populárním. Dobrodružství nerozlučné dvojice sleduje na sociální síti už přes 200 tisíc fanoušků. Výběr jejich fotografií si můžete prohlédnout v galerii:

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků
Socialistický fenomén fronta: Čekalo se na všechno. Na základní potraviny i na oblečeníKlíčová slova: pes, kočka, fotogalerie, cestování


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější