nahoru

Výbuch v New Yorku byl pokus o teroristický útok. Na místě byli 4 zranění, včetně útočníka

LeT, bar, ČTK 11. prosince 2017 • 14:17
Výbuch na autobusovém nádraží v New Yorku
• video: 
Twitter.com

Dnešní exploze v newyorském metru byla pokusem o teroristický útok. Oznámil to starosta města Bill de Blasio. Vyšetřovatelé popsali pachatele jako sedmadvacetiletého obyvatele newyorské čtvrti Brooklyn, který je zřejmě původem z Bangladéše. Policie informovala, že incident vyšetřuje jako "čin související s terorismem".

Policie pachatele identifikovala jako Akayeda Ullaha, který žije v New Yorku sedm let. Trhavinu měl nepochybně v úmyslu odpálit, není ale jisté, že to mělo být právě v metru, kde nakonec k výbuchu došlo.

Tři kolemjdoucí utrpěli lehká zranění, čtvrtým zraněným je útočník, kterého policie zadržela. Při explozi muž utrpěl popáleniny na rukou a na břiše. Ostatní zraněné zasáhla tlaková vlna, stěžují si na poškození sluchu a bolesti hlavy.

"Útočník díkybohu nedosáhl kýženého cíle," řekl starosta de Blasio. Atentátník zřejmě neměl přímou vazbu na žádnou teroristickou skupinu, nechal se ale inspirovat Islámským státem, oznámili policisté. Výbušnina byla technicky nedokonalá, k tělu ji měl útočník připevněnou suchým zipem a plastovými páskami.

LeT, bar, ČTK


Klíčová slova: bomba, policie, výbuch, útoky, New YorkDiskuse ke článku