nahoru

Gruzínský exprezident Saakašvili byl zadržen tajnou policií

Tereza Stonišová9. prosince 2017 • 16:00
Gruzínský exprezident Saakašvili byl zadržen tajnou policií
foto: Reuters

Ukrajinská rozvědka zadržela Michaila Saakašviliho poté, co podněcoval k demonstraci, která měla mít protivládní charakter. Informace se nejprve objevila na Saakašviliho facebookovém účtu, kde je politik velmi aktivní. Informaci následně potvrdily světové agentury.

Ukrajinská tajná služba politika odvezla do cely v hlavním ukrajinském městě Kyjevě, kde jej prozatím drží. Jedná se již o druhé zatčení Saakašviliho v několika posledních dnech. Poprvé se mu však za pomoci stoupenců podařilo utéci, nyní již takové štěstí neměl. Podle posledních informací Saakašvili v cele drží hladovku.

Saakašvili se začal na Ukrajině politicky angažovat v roce 2015, kdy se do země dostal ze svého rodiště, Gruzie, kde mu hrozilo trestní stíhání za zneužití úřední moci, jež mu byla svěřena coby prezidentovi. Petro Porošenko Saakašvilimu udělil ukrajinské občanství a svěřil mu významný post – Saakašvili se stal guvernérem Oděské oblasti. Jejich vztahy se ale zhoršovaly – Saakašvilimu bylo občanství odebráno a s Porošenkem se začali vzájemně obviňovat z korupce a prospěchářství.

 

Sex s duchy? Ženy tvrdí, že už mají živých mužů dost
Martin Mrázek 9. prosince 2017 • 13:30

Sex s duchy? Ženy tvrdí, že už mají živých mužů dost

Pravda je účelovka. Chraňte Babiše, vyplatí se to
Karel Steigerwald 9. prosince 2017 • 12:37

Pravda je účelovka. Chraňte Babiše, vyplatí se to

Historický moment v Saúdské Arábii: První sólo koncert ženy, na němž divačky odvážně…

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,560
29,830
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější