nahoru

Ruská propaganda se překonala: Jako důkaz o spolupráci USA a Islámského státu zveřejnila záběr z počítačové hry

Daniel Baret15. listopadu 2017 • 09:50
720p360p
Počítačová hra jako „důkaz“ amerických zločinů
• video: 
Facebook

Ruské ministerstvo obrany už mnoho let vypouští do světa propagandistické zprávy o tom, co všechno páchá po světě americká armáda. Tentokráte to ale „soudruhům“ z Moskvy vůbec nevyšlo. Před několika dny totiž ministerstvo zveřejnilo „nezvratné důkazy“ o spojenectví armády USA a Islámského státu. Háček byl ovšem v tom, že hlavní fotografie k článku byl ve skutečnosti screenshot z počítačové hry.

Rusko je vytrvale velmi kritické vůči postupu amerických speciálních jednotek a letectví USA proti Islámskému státu v Sýrii. Opakovaně prohlašovalo, že Američané jsou přinejlepším neschopní a přinejhorším přímo spolupracují s bojovníky Islámského státu. Neschopnost se projevuje zřejmě v tom, že džihádisté z IS byli už na území celé Sýrie v podstatě vojensky poraženi.

„USA ve skutečnosti poskytují krytí bojovým jednotkám Islámského státu. Tyto jednotky se tak mohou přeskupovat a být použity pro dosažení dalších amerických cílů na Blízkém východě,“ napsalo ruské ministerstvo obrany na svém twitterovém účtu a u toho zveřejnilo screenshot, který měl dokázat pravdivost tohoto tvrzení.

Ruské cenzurní úřady prošetří činnost Facebooku
ČTK 8. listopadu 2017 • 15:29

Ruské cenzurní úřady prošetří činnost Facebooku

Jenže mnoho lidí si ihned všimlo, že jeden z obrázků je identický s videozáběry z počítačové hry „AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron“, které jsou veřejně dostupné na YouTube. Ukázku můžete vidět v úvodu článku.

Počítačová hra jako „důkaz“ amerických zločinůPočítačová hra jako „důkaz“ amerických zločinů

V pravém horním rohu je dokonce poznámka od vývojáře hry: „Záběry z vývoje. Toto je nedokončená práce. Všechen obsah se může změnit.“

Příspěvek ruského ministerstva byl po desítkách mimořádně sarkastických komentářů smazán a následně nahrán bez obrázku. Mezinárodní ostudu má z toho ale Rusko velkou. Sklidilo posměch v médiích celého světa a dál vyostřilo otázku, co všechno si ruská propaganda vymýšlí a jaké vlastně používá zdroje.

Grafička vdechla velikánům ruské historie život. Podívejte se na unikátní kolorované…
Sovětský svaz na snímcích legendárního fotografa. Prohlédněte si nahou realitu…

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,580
22,520
29,870
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější