Ruské cenzurní úřady prošetří činnost Facebooku | Reflex.cz
nahoru

Ruské cenzurní úřady prošetří činnost Facebooku

ČTK8. listopadu 2017 • 15:20
Facebook
Facebook
• foto: 
Profimedia.cz

Ruská cenzurní agentura Roskomnadzor prošetří, zda je činnost sociální sítě facebook v souladu s ruskými zákony. S odkazem na dnešní oznámení úřadu o tom informovala agentura Interfax. Úřad se přitom bude zaměřovat především na dodržování nedávno přijatého zákona, který požaduje uchovávat údaje o uživatelích v Rusku.

"V nejbližší době provede Roskomnadzor řadu šetření činnosti sociální sítě facebook, soustřeďovat se přitom bude na zpracování údajů ruských uživatelů, podmínky uživatelských služeb a dodržování místních zákonů," cituje agentura oznámení úřadu.

Šéf Roskomnadzoru Alexandr Žarov už v září upozorňoval, že v případě, že se firma nepodřídí požadavku nového zákonu, úřad sociální síť v zemi zablokuje. Tvrdil nicméně, že agentura firmu letos kontrolovat nebude.

Grafička vdechla velikánům ruské historie život. Podívejte se na unikátní kolorované…

Novela zákona o osobních údajích, vyžadujících uchovávání osobních údajů o ruských uživatelích v Rusku, vstoupila v platnost předloni. Loni v listopadu Roskomnadzor požádal soud o zákaz sociální sítě LinkedIn jako společnosti neplnící zákon, následně byla síť v Rusku zablokována.

Facebook je nyní ve Spojených státech terčem kritiky za způsob, jakým řeší placenou politickou reklamu a umožňuje šíření falešných zpráv. Největší kritika se na firmu snáší kvůli tomu, že Rusku umožnila ovlivnit americké prezidentské volby.

Facebook v minulých dnech uvedl, že lidé z Ruska si v posledních dvou letech koupili nejméně 3000 amerických politických reklam a zveřejnily dalších 80.000 sdělení, takzvaných postů, které mohlo vidět až 126 milionů Američanů. Rusko vměšování popírá.

Mladé Rusky stále častěji vstupují do armády, považují to za dobrý byznys
Chcete vidět, jak vypadá skutečné Rusko a Ukrajina? Podívejte se na jedinečné snímky

ČTK


Klíčová slova: Rusko, facebook, cenzuraDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,880
29,630
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější