Kokainové hody se konat nebudou, největší várku v historii Kolumbie zabavila policie | Reflex.cz
nahoru

Kokainové hody se konat nebudou, největší várku v historii Kolumbie zabavila policie

Tereza Stonišová12. listopadu 2017 • 11:00
ilustrační foto
ilustrační foto
• foto: 
ČTK

Kolumbijská policie objevila 12 tun kokainu během jediného protidrogového zásahu. Jde o vůbec největší várku, která kdy byla v historii země objevena a zabavena policií. Obří množství drogy bylo zřejmě určeno k převozu do USA. 

Drogy byly objeveny ukryté na banánové plantáži na severu země. Blízkost moře policistům napověděla, co už z bohaté zkušenosti s pašeráky vědí – že drogy ukryté v těchto místech jsou určené pro ilegální převoz do Spojených států.

K nálezu se vyjádřil i kolumbijský prezident Juan Manuel Santos, který uvedl, že to je vůbec největší nález v historii země, který policie učinila v průběhu jednoho antidrogového zátahu. Za chystaným převozem do USA stojí zřejmě skupina, která se nazývá El Clan del Golfo (česky Klan zálivu), která v místě operuje už 16 let. Tato skupina je považovaná za vůbec nejnebezpečnější kolumbijskou pašeráckou organizaci.

 

Skandál v baskickém Bilbau: Úřady učily lidi, jak udělat „správné lajny“ na užití kokainu

Kolumbijská policie uvedla, že várka patřila hlavě Klanu zálivu Dairu Úsugovi, známému pod přezdívkou Otoniel, jehož se policie snaží vypátrat a zatknout již řadu let. Zatím je však hon na Otoniela neúspěšný. V souvislosti s tímto nálezem však policie zadržela čtyři lidi, členy zločinecké pašerácké organizace. Podle prvních odhadů má 12 tun kokainu cenu zhruba 360 milionů dolarů, tedy asi 7,9 miliard korun. 

Moře vyplavilo v Anglii kokain za 1,5 miliardy korun. Kriminalisté si z toho dělají…
Kolumbijský street art: Zprávy malované na kůži města BogotyKlíčová slova: kokain, drogy, Kolumbie, policie, zprávyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,880
29,620
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější