nahoru

Dcera exprezidenta Obamy jde studovat na Harvard. Setkává se tam s nechtěnou pozorností

Tereza Stonišová 27. srpna 2017 • 17:20
Dcera exprezidenta Obamy jde studovat na Harvard. Setkává se tam s nechtěnou pozorností
foto: Getty

Dcera amerického exprezidenta Baracka Obamy Malia se v minulých dnech za doprovodu rodičů přestěhovala do kampusu Harvardovy univerzity, kam spolu s Maliou dorazilo i dalších 1600 nových studentů. Na exprezidentovu dceru se pochopitelně obrátila pozornost, což pro čerstvou studentku Harvardu není jednoduché.

Americká média totiž odvysílala krátké video, z něhož je patrné, jak se neznámá žena snaží Maliu Obamovou natočit na video. Ve chvíli, kdy Malia vychází z obchodu s potravinami v doprovodu další studentky, na ni neznámá čekala s připraveným smartphonem. „Budete tím mávat před mým obličejem, jako kdybych byla zvíře v kleci?“ řekla podle svědkyně incidentu exprezidentova dcera. Žena středního věku čerstvé studentce údajně odpověděla, že si chtěla video natočit pro svá vnoučata, aby viděli, že se setkala s exprezidentovou dcerou.

Malia Obamová je starší dcerou Baracka Obamy a bývalé americké první dámy Michelle. Je jí 19 let a uplynulý akademický rok si vzala tzv. „gap year“, což znamená období mezi střední a vysokou školou, během kterého si často studenti, kteří se dostali na vysokou školu, dávají od studia roční pauzu. Tato studijní pauza je však u konce a Malii již brzy začne vůbec první semetr na vysoké škole. Dívka bude studovat ve státě Massachusetts na Harvardově univerzitě.

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.