nahoru

Rodině začala stékat po stropě tekutina, uvnitř domu objevila obří včelí úl

Tereza Stonišová27. srpna 2017 • 14:00
Rodině začala stékat po stropě tekutina, uvnitř domu objevila obří včelí úl
foto: BBC

Obrovský včelí úl objevila rodina ze středoanglického města Leicester, když si všimla, že ze stropu rodinného domku začalo téct „něco lepivého“. Přivolaný včelař a člen Britské asociace včelařů pak zjistil, že se rodině v domě uhnízdily tisíce včel.

Britská média rodinu na její přání nejmenovala, jedná se ale o rodinný řadový domek v anglickém Leicesteru. Členové rodiny si nejprve všimli, že se okolo jejich obydlí začíná pohybovat podezřele mnoho včel. Na zahradě však žádný úl nemají, ani jejich sousedé včely nechovají. Když rodině ze stropu začala stékat malým otvorem lepkavá tekutina, rozhodla se požádat o pomoc odborníka. Kontaktovala Asociaci britských včelařů a přivolaný včelař pak zjistil, odkud vítr vane. 

Veselé Vánoce se Santa Milošem a mnoha čertíky. Bude i prezidentská rybí polévka a …
Včelař, který do domu přišel, musel udělat díru do stropu domu, aby se ujistil, že jeho podezření je správné: včely si v průduchu mezi stropem a šikmou střechou udělaly úl, ze kterého začaly vypadávat kilogramy medu. Včelař uvedl, že se domnívá, že se včely dovnitř dostaly zřejmě průduchy nebo starším, nevhodným systémem vodního potrubí.

Podle zjištění včelaře se včelí kolonii v místě „daří velmi dobře“ a její med je kvalitní. Obyvatele domu však tato informace zřejmě nijak zvlášť netěší: budou muset totiž opravit strop i vnitřní průduch, který pilnou prací včelstva vznikl. Škoda bude jistě větší než hodnota vytvořeného medu. 

Nemodlící se muslimové mají být upáleni, tvrdí muž. Policie ve Švýcarsku jej stíhá
Katalánská policie prý ignorovala před útokem v Barceloně informace o teroristech,…
Čtvrt století od začátku konce Československa. Před 25 lety jej oznámili Klaus s Mečiarem
 

 
Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější