nahoru

Šumavu poničila silná bouře. Nejvíce trpěla stejná oblast jako před dvěma lety

Tereza Stonišová20. srpna 2017 • 07:00
Šumavu poničila silná bouře. Nejvíce trpěla stejná oblast jako před dvěma lety
foto: dt

Šumavský národní park má za sebou nešťastnou noc. Včera se přes Šumavu přehnala ničivá bouřka, která v kombinaci s výjimečně silným větrem poničila několik desítek tisíc stromů. V některých oblastech je navíc kvůli vyvráceným stromům nebezpečno, například v okolí Nové Pece a Stožce.

V pondělí budou v některých částech NP Šumava vydány zákazy, do kterých oblastí nebudou moci návštěvníci parku vstupovat. Mluvčí šumavského parku Jan Dvořák včera pro ČTK uvedl, že zákaz, který bude v pondělí zaveden v oblastech okolo Stožce, bude vydán obcemi Nová Pec a Prachatice. Zákaz bude sankcionován pokutou.

Šumavu zasáhla ničivá bouře i před dvěma lety. Tehdy bylo vyvráceno na 35 tisíc krychlových metrů dřeva. Podle Dvořáka zatím nebylo možné spočítat, kolik stromů a v jaké ploše bouře vyvrátila. Podle meteorologů byla bouře nejsilnější zhruba mezi 21. a 22. hodinou. Podle Dvořáka se škoda vyšplhá do několika milionů korun. 

10 osudových chyb Evropy, které vedou k terorismu. Politici řeční, ale problémy…
Rusko staví most, kterým chce anektovaný Krym spojit s Ruskem. Bude mu to k něčemu?
Krvavá noc na Filipínách. V Manile zemřelo rekordních 32 lidí v dalším protidrogovém…

 Klíčová slova: šumava, národní park, bouře


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější