Mladík po přistání v San Francisku nechtěl čekat a vystoupil z letadla nouzovým východem | Reflex.cz
nahoru

Mladík po přistání v San Francisku nechtěl čekat a vystoupil z letadla nouzovým východem

ČTK2. srpna 2017 • 11:05
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Pinterest

Sedmnáctiletý Američan po přistání letedla v San Francisku otevřel nouzový východ, vlezl na křídlo a seskočil na letištní plochu dřív, než mu v tom mohli zabránit šokovaní spolucestující. Mladíka, který byl očividně ve stavu emočního vypětí, policie zadržela, informovala dnes agentura AP.

Adolescent cestoval sám a z letadla spěšně vystoupil jen pár minut po příletu stroje společnosti Copa Airlines ze Střední Ameriky, informoval mluvčí sanfranciského letiště Doug Yakel. Na ostatní lety incident neměl vliv.

Chlapce zadrželi stavební dělníci pracující na letišti a poté ho předali policii, která ho zatkla. Mladík podle Yakela nebyl zraněn. Podle svědků ale působil rozrušeně a zneklidněně po celou dobu sedmihodinového letu z Panamy a než si cestující stačili všimnout, že nouzové dveře jsou odstraněné, už běžel po přistávací ploše.

Velké Británii dochází vzdušný prostor. Nemá už kudy vést letadla, situace začíná být …

"Bylo to, jako kdyby vyletěl, stalo se to velmi rychle," řekla televizní stanici KNTV Sophia Gibsonová z kalifornského San Jose.

Společnost Copa Airlines v prohlášení upozornila, že nouzové východy nad křídly mohou sami pasažéři otevřít jen v případě nouze, aby tak umožnili evakuaci. Pokud někdo dveře otevře, aniž k tomu dostal pokyn od posádky, porušuje federální zákony.

Aerolinky uvedly, že stroj po incidentu zaparkoval u východu a všichni ostatní cestující vystoupili bez problémů. Pasažér Isaac Rodrigues řekl, že otvor, který vznikl odstraněním nouzových dveří, mezitím vyplnila svým tělem jedna z letušek.

Unikátní galerie zvláštností druhé světové války: Růžové letadlo, pes na padáku i…
Luxus na nebi: Podívejte se na vybavení největšího soukromého proudového letadla na světě

ČTK


Klíčová slova: USA, San Francisko, letadlo


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější