Výbuch zastavený na poslední chvíli. Norská policie zneškodnila bombu v centru Osla | Reflex.cz
nahoru

Výbuch zastavený na poslední chvíli. Norská policie zneškodnila bombu v centru Osla

ČTK9. dubna 2017 • 08:42
Výbuch zastavený na poslední chvíli. Norská policie zneškodnila bombu v centru Osla
foto: Reuters

Norská policie dnes v noci provedla kontrolovanou explozi výbušného zařízení, které krátce předtím nalezla v centru Osla. Podle policie mohla podomácku vyrobená bomba způsobit jen omezené škody. Podezřelý člověk, který byl v souvislosti s tím zadržen, zůstává ve vazbě, informovala agentura AP.

Podle policejního náčelníka Vidara Pedersena bylo před stanicí metra Groenland v centru metropole nalezeno podezřelé zařízení, jehož možným účinkem si policie zprvu nebyla jista. Policisté proto vyklidili okolí, především lidi z barů a restaurací, které byly v sobotu večer plné.

Záběry z centra švédského Stockholmu po pátečním neštěstí:

Záběry z centra Stockholmu jen momenty po neštěstíVIDEO Reuters

Poté policejní pyrotechnici zařízení zneškodnili. Teprve následně Pedersen novinářům potvrdil, že šlo o bombu.

V Norsku a dalších severských zemích byla ode dneška zavedena zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s pátečním teroristickým útokem ve Stockholmu, kde nákladní vůz najel do lidí na rušné nákupní ulici, přičemž zemřely čtyři osoby a dalších 15 bylo zraněno. Podezřelý z něj je 39letý muž původem z Uzbekistánu.

Rovněž norská policie zadržela možného strůjce objeveného zařízení, podrobnosti o něm však nezveřejnila. Podle norských médií vedení silových rezortů zvažuje zvýšení stupně teroristické hrozby v zemi.

Stavební rarita: Norsko postaví za 8 miliard první tunel na světě pro lodě
Teroristické útoky: Včera Stockholm, zítra možná Praha. Jsme připraveni?

ČTK


Klíčová slova: norsko, bomba, terorismus, policie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,040
29,400
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější