nahoru

Celebrity v Los Angeles se bojí, sofistikované gangy při bleskových loupežích vykrádají jejich domy

Daniel Baret1. dubna 2017 • 14:00
Zpěvačka a hvězda sociálních sítí Nicki Minaj byla také okradena.
Zpěvačka a hvězda sociálních sítí Nicki Minaj byla také okradena.
• foto: 
Profimedia.cz

Členové specializovaných a vysoce sofistikovaných gangů začínají sice své dny v chudinských čtvrtích v jižních částí amerického Los Angeles, ale přes den se pohybují v nejbohatších enklávách města, kde žije také mnoho celebrit. Důvod? Stále častěji při bleskových akcích vykrádají jejich domy a policie si s tím neumí poradit.

V poslední době byly takto okradeny zpěvačky Alanis Morissette (42) a Nicki Minaj (34). Dále herečka Emmy Rossum (30) i slavný basketbalista Nick Young z týmu Los Angeles Lakers. Výčet ale podle policie není v případě celebrit zdaleka kompletní. Škody u jednotlivých případů se pohybují ve statisících i milionech dolarů.

Podle vyšetřovatelů probíhají loupeže podle velmi podobného scénáře a gangy změnily svoji taktiku. Pohybují se v bohatých čtvrtích v extrémně drahých autech, zloději nosí luxusní oblečení, proto nepůsobí jako zločinci. Nebojí se vykrádat ani domy se zabezpečovacím zařízením a alarmy. Situaci nedávno popsal deník New York Post.

Moderní loupeživý gang podle policie přijede po částech v drahých autech. Jeho část vytipuje dům, který má být vykraden a někdo pak zaklepe na dveře či zazvoní. Když nikdo neotevře, další zločinci ihned rozbijí okna či vyrazí boční nebo zadní dveře. Vůbec ničeho se nebojí, protože následuje sehraná a blesková akce.

Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní…

„Neberou televize, notebooky či iPady, nebo cokoli podobného. Pouze peníze na hotovosti, šperky, drahé hodinky a zbraně,“ řekl policista Michael Maher. Vše trvá maximálně dvě-tři minuty, protože pak kvůli spuštění alarmu zločinci opouštějí domy a policie skoro nikdy nestihne přijet dříve.

Při akci se lupiči zaměří hlavně na obývací pokoje a ložnice, tam většinou bývají věci, které hledají. Když rychle něco nenajdou, mizí, nezdržují se podrobnějším prohledáváním, aby nebyli přichyceni při činu.

Bla, bla, bla. Americké i české celebrity po zvolení Trumpa a Zemana hrozily emigrací.…

Před akcí se prý konají podrobné porady, kde si zločinci rozdělí role. Jsou vybrány čtyři až pět posádek aut a kolem 100 lidí, kteří budou ten den loupit. Jsou mezi nimi muži i ženy. Další den se „sestava“ střídá, aby nebyla podezřelá a nejezdila na stejné místo.

Bohužel podle policie jsou zločinci v tomto případě velmi úspěšní. Hodnota ukradených šperků a peněz bývá u celebrit hodně vysoká a nikdo nebyl při krádeži u slavné osobnosti zatím zatčen.

Policie se domnívá, že většinu loupeží u slavných lidí má na svědomí známý losangeleský gang „Rollin' 30s Harlem Crips“, která má až kolem tisícovky aktivních členů. Většinou se jedná o černochy a lidi původem ze středoamerického státu Belize.

Celebrity otáčejí. Leonardo DiCaprio se sešel s Trumpem a našli společnou řeč
To je rozdíl! 15 amerických celebrit v době, kdy jejich kariéra jen začínala

Daniel Baret


Klíčová slova: USA, Hollywood, loupež, gangDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,760
28,510
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější